MSI S420 LCD ekran nerede tamir ettirilir?

MSI MegaBook S420 model notebook'un LCD ekranına arkadan kuvvetli bir ışık tutulursa imleç görülebiliyor. yetkili servis 200$ gibi bir fiyat talep etti ve ekranı değiştireceklerini söyledi. ki bilgisayarın ederi o kadar.

ucuza tamir ettirebileceğim yerler önerebilir misiniz?

kesinlikle ekranın mı değişmesi gerekir? LCD florasanı denilen şey değiştirilemez mi?

teşekkür ederim.

inverter bozulmuş.2-3 yıl içinde bozulan bi parça bu zaten. yazıcıoğlunda bulursun. geçen hafta benim bi arkadaşınki bozuldu.youtube'dan videosuna bakarak çıkarrttım,yazıcıoğlundan 30 liraya alıp taktım. tıkır tıkır

  • serafettinn  (09.05.10 10:50:12 ~ 10:50:50)
florasan değil de inverter ın bozuk olduğundan nasıl emin oluyoruz peki?

darbe sonucu ortaya çıkmıştı sorun bu arada.
  • kasik yok ulan  (09.05.10 12:17:52)
Kardeşimin MSI PR200 model laptopumda aynı durum yine bir darbe sonucu oluştu ve yetkili servis Anko Bilgisayar inverterde sorun olduğunu, laptopu kendilerine göndermemiz halinde çözebileceklerini söylediler. Git gel 5 gün içinde laptopu sağlam olarak geri aldık.

  • crostata  (09.05.10 23:57:07)
Anko bilgisayar bana ekranı değiştireceklerini ve 200$ maliyeti olacağını söyledi.

hmm
  • kasik yok ulan  (10.05.10 00:14:49)