[]

Yurtdışından Türkiyeye girişte sağlık belgesi isteniyor mu?

Yurtdışından geliyorum. Istanbul havaalanında test yapacaklar sanırım 250 TLye. Onun dışında benim bir test sonucu göstermem yada başka bir hazırlık yapmam gerekiyor mu? Türk vatandaşı değilim gezmeye geliyorum.
 
Ben bir hafta önce geldim; bana test filan yapılmadı. Bir şey de istenmedi. Ülkeden ülkeye değişen bir prosedurdur belki,


  • fraise  (15.08.20 19:44:29) 
hiç bir şey istenmiyor. gelene geç diyorlar :-)


  • ankarakecisi  (15.08.20 19:44:57) 
Annem BG'den geldi. Evinde karantinaya geçti kendi isteği ile. Kimse test sormadı girdiğinde/girdikten sonra.


  • conta  (15.08.20 20:40:22) 
Hayır
Elini kolunu sallaman yeterli

  • otopsicocugu  (15.08.20 22:05:57) 
21 temmuzda ist havaalanından giriş yapmıştım avrupadan gelerek. Çifte vatandaşım, avrupa kimliğimle giriş yaptım. Termal kameranın önünden geçme dışında bir prosedür görmedim. Sadece iç hat devam uçuşuna binerken bir de cihazla ateş ölçtüler. Bir üstteki yanıtta dendiği gibi elini kolunu sallayarak gelmen kâfi.


  • manimani  (16.08.20 00:13:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.