Paramızı en güvenli nerede/nasıl saklarız?

Banka harici.

Güzelce bir poşete koyup streç vs sararak paket yapın, aslında böyle paket yapınca içinde nem kalabilir, en güzeli sanırım gazete kağıdına sarmak.

Sonra evde uygun bir duvarı gerektiği kadar kırıp kesip, uygun boyutta bir çukur açıktan sonra parayı duvara koyup üstünü alçı sıva ile kapatın, zımparasını ve boyasını güzelce yapın yama belli olmasın.

Dalga geçmiyorum, evde para saklamanın en iyi yolu onu duvara ya da zemine gömmektir. Kolayca çıkarıp alacağınız bir zulayı hırsız mutlaka bulacaktır.

Hırsızın bulmasını istemiyorsanız, sizin de kolayca ulaşamayacağınız bir yere gömmelisiniz.
  • John Bloor  (15.08.20 15:09:40)
herkesin görebileceği ama anlamayacağı bir yer.

hırsızlar neden çekmece altları dahil kontrol ediyorlar? yatakları parçalıyorlar? çünkü biliyorlar..
  • janderzel zartanyan  (15.08.20 15:14:13)
hırsızlar dolaptaki yumurtaları bile yere atıyorlar içlerine koymuşlar mıdır diye.

@john bloor'un dediği yöntem mantıklı. duvarın hangi bir yerine bakacak, kıracak kadar ses yapacak.
  • fezagezgini_4  (15.08.20 15:23:07)
banknot olarak saklamak uzun vadede iyi degil cunku, nem hava sartlari paralari kuflendirebilir

en iyisi altina donusturup saklamak, bahceniz varsa bahcede gizli bir yere cukur acip saklamak olabilir

bu arada how much money do you have? www.youtube.com
  • exlibris  (15.08.20 15:31:06 ~ 15:31:59)
Bitcoin blokzinciri. (gizli anahtarı/şifresini çevrimdışı güvenli olarak saklamak kaydıyla)

  • Lethe  (15.08.20 15:34:36 ~ 15:36:17)
az para varsa şu yöntemler denenebilir. 05'20" deki kavanoz fena değil :-)
youtu.be
alttaki videoda 03'02" fena bir fikir değil
youtu.be

üstte böyle yöntemleri anlatan çok video var.

-mimar bir arkadaşımın önerisiydi. çok para varsa, bahçe kat ise zeminde bir parke kaldırılır, o yer kazılır, parke tekrar üzerine yerleştirilir, üzerine de halı kilim filan konulur. koltukların altı, yemek masasının altı bu iş için uygundur.

-aynı şey duvar için de geçerli. kullanmadığınız küçük tuvalet gibi yerde bir parke çıkartılır. duvar kazılır. değerli eşya, para konup, parke yerleştirilir, yapıştırılır. üzerine de duvar boyunca duvar kağıdı yapıştırılır.

- kalın perdenizin içine dikeceğiniz cep, ceplikler de (aynı kumaştan) işe yarıyor.

- feyk bir kalorifer peteğini duvara montajlayıp, içini kasa niyetine de kullanabilirsiniz.
  • ankarakecisi  (15.08.20 15:41:12)
Evin yanması durumunu düşündünüz mü hiç. Kurban bayramında hayvanlarını satan adamın evinde yangın çıkmıştı. Bi sonraki gün parayı kredisine yatıracak adamın bir buçuk milyondan fazla parası yanmıştı. Ben yangın ve su basmasından zarar göremeyeceği bi yer bulunmasından yanayım.

  • tessera  (15.08.20 16:12:02)
Aslında yöntemlerin hepsi için en güzeli altına çevirmek tabi ki. Yanmaz, çürümez, ıslanmaz, yer kaplamaz.

  • John Bloor  (15.08.20 16:49:32)
Altın iyi de dedektörde sinyal verir, bence banknot duvar içi biraz yüksekçe bir yer, yangından ve selden etkilenmeyecek şekilde sarılabilirse..

  • Kahir ekseriyet  (15.08.20 18:31:45)
Yasal iddaa hesabı açın, nesine.com oraya atın.

  • etki  (15.08.20 20:54:43)