Şizofreni mi?

Arkadaşım gece uyurken konuşuyor. Ama öyle böyle bir konuşmak değil bazen saatlerce sürüyor. Uykuda karakterler yaratıyormuş, bunu kendisi böyle anlatmıyor ama dinledikçe anladım, sorunca şunu anladık çocukluğundan beri yapıyormuş bunu. Babası 7 yaşında ani bir kalp krizi ile ölüyor, köy yerinde büyümüş, orada daha da önemli, çok ciddi travma olmuş bence. Çünkü bir rüyasında ejderhadan bahsediyordu ömrümüzden ömür alan ejderha diye, o zamanlar görmüş en son sonradan sorduğumda. Günlük hayatta sıkıntı yok Başka sesler duymuyor, ama uykudakileri bazen ben anlatana kadar hatırlamıyor, ama mesela defalarca konuşuyoruz, tekrar tekrar aynı şekilde devam ediyor. Uyurken Konuştuklarımızı hiç hatırlamıyor bu yönünü yani. Psikiyatriye mesleğinden dolayı gidemişti, sonra online bir doktor ile görüştü, stres seviyen çok yüksek demiş. Sizce ne olabilir? Bu işi yapan biri varsa görüşlerini ayrıca duymak isterim, çok ilginç bir vaka,

Parasomnia olabilir. Sadece uykuda ortaya çıkan anormal davranışlardan bahsediyorsunuz. Stresi azaltmasına yardımcı olacak tedavi yöntemlerine başvursun.

  • coca cola  (15.08.20 11:47:14)
spiritüel bir çözüm önerebilirim.
siciline yansımadan halledebilir.
özelden görüşebiliriz ancak bunu kendisi talep etmeli.
  • janderzel zartanyan  (15.08.20 15:18:56)
Şizofrenide uykuda konuşma olmaz daha farklı semptomlarla kişi uyanıkken kendini gösteren bir hastalıktır. Travma yaşadıysa onun etkisi olabilir bu yaşadıkları psikiyatriste başvurabilir.

  • karmaşık  (15.08.20 15:54:11)