[]

askerlik sonrası öksürük

ocak ayında askerdeydim. herkes gibi çok kötü hasta olmuştum. tüm gün soğukta bekliyorduk malum. bende durum şuydu. öksürükten konuşamayacak haldeydim. öksürmekten cümlemi tamamlayamıyordum. soğuda çıktığımız zaman öksürüklerim artıyordu haftasonu sıcakta dinlenince geçiyordu. 3 haftanın 2 haftası hastalıkla geçti. geldim 2 hafta daha evde yatmak zorunda kaldım. sonra ilaçlarla vs. geçti.

6 aydan fazla zaman geçti ama göğüs kafesinin olduğu yerde garip bir his var. yapmacık bir şekilde öksürmeye çalışırsınız ya onu yapınca göğüs bölgesi biraz acıyor. bir de uzun süre hızlı koştuğunuz zaman nefes nefes kalırsınız ve ciğerlerde yanma gibi bir şey olur ya o his var. doktora gidicem de ne olmuş olabilir?


 
covidi geçirdin ve izleri kaldı, sözde ilk vakamız 15 marttaydı... 4 ay önce pozitiften negatife döndüm bahsettiğin yapmacık öksürük ve göğüs sıkıntısı bende de var.


  • kanlakarisikyagmur  (15.08.20 10:04:51 ~ 10:10:01) 
  • le jeune turc  (15.08.20 10:52:11) 
covid değildir bence. soğukla alakalı olmalı. en az 5 saat ankara soğuğunda bekliyorduk. çünkü hastasonu içerde durduğumuz zaman geçiyordu.

şu an bir öksürük yok ama öksürüyor gibi yapınca ciğerlerim acıyor. uzun süre koşunca ciğerlerde oluşan yanma oluyor ve kaşımak istiyorum.
  • nick bulamadim  (15.08.20 12:36:57) 
ciğerleri etkileyen her hastalık covid değil. ilk defa bir virüs solunum yoluna saldırıyor değil. ne meraklı milletimiz covid geçirdik atlattık demeye.

alt solunum yolu enfeksiyonu olmuş gibi. bronşit geçirmişsiniz diye tahmin ediyorum. kronik bronşit olabilir. ciğerlere bi baktırın bence.
  • antikadimag  (15.08.20 12:40:28) 
nefes darligini tanimliyorsun. covid olabilir. 6 ay onceye neden bagliyorsunuz ki bunu? Tedbiri sıkı tutarak bir test yaptirin


  • The_Lollok  (15.08.20 12:51:08) 
ben de bi ara 1 sene boyunca öksürmüştüm sonuç bronşları üşütmüşüm ondanmış.bi değerlendir bence.soğuk bi yerde basket oynamıştım galiba ondan oldu.senin duruma da uygun gibi.


  • high hopes of the sozluk  (15.08.20 13:21:00) 
2019 baslarinda gittim, covid falan yoktu, benzer seyleri yasadim, zamanla gecti.


  • pofudukayi  (15.08.20 13:38:43) 
@the_look nefes darlığı değil. 6 ay önce başladı çünkü. covid olma ihtimalim düşük neredeyse dışarı çıkmıyorum.


  • nick bulamadim  (15.08.20 13:55:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.