Bu THY

7 Eylüldeki bileti (aktarmalı-iç hat) sürekli değiştiriyor. Bir saat ileri bir saat geri filan.

Soru: Benim bir hakkım hukukum var mı bu işte ?
Soru2: Krizi fırsata çevirecek bir avantaj filan elde edebilir miyiz ? Bedava Lounge filan?

Konunun uzmanı değilim ama uçuşa 3 haftadan çok var. Aynı gün ya da önceki gün değişiklik olsa neyse, bence bir şey çıkmaz. En iyi ihtimal, aktarmalı uçuşun 2. Ayağını kaçırırsanız o zaman otel konaklaması vs sağlarlar muhtemelen.

  • senolll  (14.08.20 22:48:46)
İptal ederse veya varış saatinden en az 3 saat sonra seni gideceğin yere ulaştırırsa tazminata hak kazanırsın. Ama biraz kovalaman lazım, müşteri hizmetleri hakkın da olsa vermemek için inkar edip yıldırmaya calısırlar. O durumda da çare sivil havacılık üzerinden şikayet oluşturmak

  • Ezequiel  (15.08.20 03:14:05)
daha önce sabiha - esb - trabzon aktarmalı uçuş almıştım mil ile. saat değişince alternatif uçuş seçme hakkım doğdu. ahl - ordu olarak direkt uçuş istemiştim vermişlerdi. saat değişince yakın bölgelere alternatif uçuş hakkın oluyor.

gideceğin yere direkt uçuş var ise bu şekilde düzenleme isteyebilirsin.

bir de ek olarak uçuş saati değiştiğinde çağrı merkezini arayıp yeni saatli uçuşu onaylaman gerekir. uçuş günü kapıda kalma sonra.
  • spirit crusher  (15.08.20 13:55:11)