15.000 TL yatırım tavsiyesi

Evet biliyorum çok büyük bir para değil ama kısa vadede hangi enstrümanlara başvurmak gerekir sizce? Hiçbir şey yapamazsam 30 günlük vadeliye koyacağım 60-70 tl getiriyor.

kısa vadeyse koy faize gitsin.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (14.08.20 08:57:16)
Bence altına bile konulsa kısa vadede 30 günlük vadeliden iyi kazandırma şansı var.
Ben 4 Haziran'da 30.000 TL'lik altın alıp 6 Ağustos'ta 37.000'den bozdum.
ama şans işi işte, bir de düşer tepetaklak olur bir şey diyemem.
  • matilda  (14.08.20 10:19:47)
nayn, çok ayıp. kısa vadede altın-dolar gibi enstrümanların ne olacağını öngörmek çok zor. zaten şu sıra bunu öngörebilene nobel veriyorlar.

o yüzden param azalmasın diyenler vadeliye koyar. garanti yol.

Altın - Dolar işleri şu ara karışık; mesela bundan 1 hafta önce altın alanlar şu anda büyük ihtimalle zarardadır. tıpkı bundan 1 ay önce dolar alanların da bi' süre zararda kaldıkları gibi.

bu tür spekülatif enstrümanlarda kısa vadeli işlem yapmak zor bence. Ama mesela 2 yıl dokunmam ben bu paraya gerek yok dersen o zaman alternatiflere bakabilirsin.
  • mete kudur  (14.08.20 10:39:05)
öngörebilsem zaten buraya yazmaz gider 100.000 tl kredi çekerim.
kısa vade için risk alabilecekse yapsın o yüzden şans işi dedim. benim şansım yaver gitti.

  • matilda  (14.08.20 13:01:12)