Surekli saatlerce yurumusum gibi bacaklarim agriyor

sabah kalktigimda (uykuma dikkat edeyim etmeyeyim) surekli bu var. cok yorgunum, bazen ellerimde de ayni yorgunlugu hissediyorum... neden olabilir? b12 normal aralikta, d vitamini hafif dusuk, demir eksikligi anemisi var ama o da hafif (aslinda alfa talasemi tasiyiciligindan supheleniliyor ama kesin degil henuz; yine de bu derece bir yorgunluk yapmiyor diye biliyorum). bu arada bu uzun yillardir boyle, her zaman cabuk yorulurum dayaniksizlik var vs. ama ozellikle alt bacak agrilari cok oluyor.

Talasemi taşıyıcısıyım ama bariz bir yorgunluk hissi yaşadığımı hatırlamıyorum. Hatta enerjik olduğumu bile söyleyebilirim.

Bazen uzun yürüyüşler yaptığımda ya da uzun süre ayakta kaldığımda bacaklarımda ağrı hissediyorum. Bu ağrıları, gün içinde maden suyu içtiğimde daha az yaşadığımı farkettim. Belki size de yardımı olur <3
  • chihirovekohaku  (13.08.20 22:23:46)
D vitamini değeriniz kaç?

  • sta  (13.08.20 22:43:52)
25 alt sinirda benim 19.

  • nefertarii  (13.08.20 22:50:26)
Halsizlik diyince ilk düşünülmesi gereken şey anemidir. Demir eksikliğine neden olan şeyi bulup (aşırı adet kanaması, bağırsak emilim bozukluğu, başka odaklardan kanama vs) tedavi etmek, demiri yerine koymak gerekir. Anemi düzelince hayat kaliteniz önemli derecede artacaktır diye düşünüyorum. Dahiliye uzmanına ya da aile hekimine gitmenizi öneririm.

  • art pepper  (13.08.20 23:19:00)
d vitamini aşırı yorgunluk yapacak gibi değil benim 3-5 arasıydı bi aralar. ama tabii hepsi bir araya gelince etkilemiş olabilr. bir de bakılmadıysa tshlarınıza baktırın

  • red g  (14.08.20 00:35:17)
Tsh’a baktırın +1 bir de d vitamini değerini 50’ye çekmeye çalışın 19 baya düşük.

  • sta  (14.08.20 01:14:07)
magnezyum eksik olabilir mi?

  • delidiyorum  (14.08.20 07:39:47)
Yatak odanı havalandırmanın da faydası olabilir.

  • arnold schwarzeneger  (14.08.20 17:20:21)