Korkalım mı?

-2 gündür hafif mide bulantısı, kas-kemik ağrısı, boğaz ağrısı, halsizlik, kırgınlık.
-Bugün itibariyle hafif ateş,.
-Aile hekimi viral olabilir dedi. Bir gün bekle dedi.
-KBB doktoru boğazı gördü antibiyotik verdi ama çok dikkatli bakmadı, herhangi bir tahlil yapılmadı, film çekilmedi.
-Akciğerlerde herhangi bir sorun hissedilmiyor,
-Tat doku kaybı yok,
-Akşam 500 mh Parasetamol alınmasına rağmen hafif ateş vardı,
-Mide bulantısı ufaktan devam,
-Wincef diye bir 400mg antibiyotiğe başladı saat 21.00 itibariyle.

Acile gidin belirtileri soruyorlar ona göre test yapıyorlar. Ama sizde yok gibi tüm belirtiler.

Bugün hastanede 1-2 pozitif vaka teşhisi gördüm o yüzden olay ciddiye alınmalı. Bir de önce 10 gün karantina diyorlar sanki. Muhtemelen o yüzden bekletiyorlar sizi. 10 günde belirtiler kesin ağırlaşıyor.
  • ozdek  (13.08.20 21:36:32)
ates 38'i bulmadan kolay kolay olmuyor. biz olcum yaparken de saglik il mudurlugunden oyle rapor tutuyoruz. virusu alinca 38'e cakiliyor asagiya hic dusmuyor. o yuzden insanlari dinlendirip tekrar olcuyorlar atesi dusmus mu diye.

  • turbo sadık  (13.08.20 22:58:46)
İçinizin rahat etmesi için hastaneye gitmenizi öneririm. Orada duruma göee test yaparlar.

  • Cinfizz  (13.08.20 23:53:27)
korona bulasiciligi diger hastalik turlerinin yuzlerce kat ustunde. canini sikmak istemem; ama bu onlem ortaminda bisey bulasmissa korona olma ihtimali diger seylerin yaninda cok ustte.

kaynak:
www.snopes.com
  • dokunmakalbime  (14.08.20 10:18:35 ~ 10:20:44)
3. Gün:

-Gece ateşliydi ama sabah ateşi düştü. Parasetamol almıyor.
-Mide bulantısı arttı.
-Boğaz ağrısı arttı. Sabah olduğu içindir umarım.
-Nefeste en ufak bir sorun yok. Tekrar doktora gideceğiz ama kime gidelim bilmiyoruz.
  • pass  (14.08.20 10:42:06)
bence genel olarak iyiyse, öksürük, nefes darlığı vs yoksa hastaneye gitmeyin. corona değilken kapabilir.
geçmiş olsun.

  • matilda  (14.08.20 12:04:10)
Hastaneye geldik testler yapıldı ve negatif. Rahatladık.

  • pass  (14.08.20 13:14:59)