[]

Sonucu negatif çıkan birinin tat-koku alma duyusunu geçici olark kaybetmesi

Merhabalar,

Çok yakın bir arkadaşım bayramda memleketine gidiyor ve anne-babası koronaya yakalanıyor. hafif bir şekilde atlatıyorlar. ama arkadaşım 2 kez teste tabi tutuluyor ve her ikisinde de sonucu negatif cıkıyor. buna rağmen koku alma duyusunu geçici olarak kaybetti. tat alma duyusu ise sadece keskin tatları alabiliyor. test sonucu negatif çıkan biri için normal midir? ayrıca geçici olan bu kayıp ne kadar sürer? kalıcı da olabilir mi?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

 
tomografi de dahil mi bu testlere? bildiğim kadarıyla pcr'da çıkmayan virüs tomografide çıkabiliyor.


  • Bruce  (13.08.20 20:30:08) 
sag. bakanlıgı çalışanları bu testi evlerinde yapmış. tomografi dahil değil.


  • sislerrr  (13.08.20 20:37:09) 
Testin doğruluğu 40% diyorlar. Gerçi 2 kere yapınca artmıştır oran


  • fezagezgini_4  (13.08.20 21:21:14) 
Test o anlik sonucu verir, tat-koku kaybi testlerin yapildigi zamanlarda var miymis yoksa yeni mi? Yani testlerden sonra mi?


  • kuehles blondes  (13.08.20 23:12:30) 
@kuehles, testten önce de varmış. yaklasık 7-8 gundur devam edıyor


  • sislerrr  (14.08.20 00:00:55) 
bugün bi uzmandan dinledim tat koku kaybı en inatçı belirti dedi. hastalık iyileşse de kalabiliyormuş. ilk başlarda hastalanıp daha bu belirtisi yeni geçen kişiler var dedi.


  • red g  (14.08.20 00:30:11) 
Doktorlar ilk koku ve tat kaybını soruyorlar. En önemli belirtilerden. Büyük ihtimal covid veya covid olup atlattı.

Bir doktora başvurmasında fayda var. Durumu iyi olsa bile, ilaç vs. verebilirler.


.
  • kartallar yuksek ucar  (14.08.20 10:04:12 ~ 10:04:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.