[]

Akıllı süpürgeye geçilir mi?

Akıllı süpürge kullanıp memnun olan var mı? Bana sanki daha emekleme aşamasında bir teknolojiymiş gibi geliyor.
Gerçekten sağa sola takılmadan, sıkışmadan evi temizleyebiliyor mu?

Marka model tavsiyeniz varsa alabilirim.

 
ben roborock s5max a niyetliyim kampanya falan bekliyorum ama arttıkça artıyor.


  • NightBringer  (13.08.20 20:22:14) 
şu kanalda dehşet incelemeler var, işinize yarayabilir;
www.youtube.com

açıkçası bana da henüz emekleme aşamasında gibi geliyor. tam kullanışlı, aptal olmayanlar yakında çıkar, ben de gelişmesini bekliyorum. öyle alırım.
  • MtKrt  (13.08.20 20:25:42) 
bana da öyle geliyordu, tozla başa çıkamayınca xiomi mi robot vacuum pro aldık 1 ay kadar önce. en az iki günde bir calısıyor, tozla savaşı oldukça kolaylaştırdı. kenar köşe çok verimli diyemem ama günlük toz alma için çok faydalı - evde herkes çalışıyorsa. mopunu yalnız bir kez kullandım ama süpürge olarak çekme kuvvetini de ayarlayabiliyoruz, 2cm yüksekliğe de takılmıyor. ortalık topluysa hiç sorun yaşamıyoruz. tabii ki teknoloji ilerler ama bu seviye benim için gayet yeterli, sonuçta detay temizlik yapmıyor. daha iyisi de olsa insan gibi ovamayacağından bana iyi geliyor.


  • nonik  (13.08.20 20:40:36) 
Bizde Xiaomi vacuum mop 1C var, çok olmadı alalı. Mop özelliğini çok kullanmıyoruz ama özellikle kedili evde kedi tüyü ve kum temizlemek için şahane. Ve baya da akıllı, evin haritasını çıkarıyor, uygulamada haritayı görüp odaları işaretleyebiliyoruz, sadece şu odaya git süpür deyince gidiyor. Mop için halıları işaretleyip "buraya gitme" diyebiliyorsunuz. Eski modeller gibi uzun uzun dolaşmıyor, haritasından kestirme yol çıkarıp hedefe gidiyor. Ama püsküllü halı/kilim gibi şeylere ya da yerdeki kablo uçlarına dolanıyor tabii, öyle şeyler bırakmamak lazım. Bir de bazen yüksek olmayan sandalye ayaklarına, çamaşır askısı ayağına falan tırmanmaya kalkışıp takılıyor.


  • kobuzchu kiz  (13.08.20 21:24:19) 
Akıllı süpürgeden kastınız robot süpürge ise sözlükle “xiaomi mijia roborock” “xiaomi roborock s5” başlıklarına bakın. Ben memnun olmayanı görmedim. 1,5 yıldır xiaomi roborock s50 kullanıyorum. Evde buzdolabı bozulsa, süpürgemin bozulmasından daha az üzülürüm. Çok çok az şeyle kıyaslayabilirim. Öyle mükemmel bi alet. Anneme, kayınvalideme, kuzenime ve 10+ arkadaşıma ısrarla aldırdım. Hepsi aşırı memnun. Şimdiye kadar neden almamışız hayat kalitemiz yükseldi dediler.

xiaomi’nin bir çok S50 modeli artık üretilmiyor. Model adı revize oldu. Roborock s5 max diye satılıyor. S6 pure, s5 max, mop pro gibi çeşitler var. Bunlar birbiri ile muadil en iyi modeller. Navigasyonu, tek tek oda seçimi, haritalaması en başarılı olan modeller. Vacuum cleaner ve mijia 1c modelleri de iş görür ama haritalama vs özellikleri pek iyi değil.

Kısacası xiaomi markasının “roborock s5 max”, “roborock s6 pure”, “roborock mop pro” modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Aldıktan sonra söylediklerimin ne kadar doğru olduğunu anlarsınız.
  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (13.08.20 21:29:46) 
Benim taa neredeyse 10 yıl önce aldığım roomba vardı, bir süre önce bataryası bittiği için yeni batarya alana kadar bir kenara kaldırdım epeydir. Fakat evin temizliği ciddi farketti. Temizleme gücü çok üstündü, evin temizliği farkedilir düzeyde azaldı şimdi. İlk fırsatta tekrar devreye alacağım ki, eskimiş bir modelden bahsediyorum. Yani bu teknoloji daha da gelişebilir ama emekleme aşamasını çoktan geçmiş durumda.


  • firez  (14.08.20 00:00:42) 
Zamanında en ucuzundan ilife diye bi marka almıştık. Evimizde bol bol tüy döken bir köpek var. Günlük çalışması o kadar fark ettirdi ki.

Şimdi artık bir üst seviye olsun diye S5 Max aldık.
  • gzg  (14.08.20 00:54:12) 
super kahraman + 1

mayıstan beri roborock s5 max kullanıyorum, evde halı da yok, her gün hem siliyor hem süpürüyor, normal süpürgem philips marathon, mayıs ayından beri hiç çalıştırmadık, evi de hiç silmedik.

o kadar mükemmel bir alet, evde çamaşır makinesi buxdolabı ne kadar gerekliyse bu da o kadar gerekli bence. çok çok memnunum.

çok memnunum demiş miydim? :D evde halı olmadığı için ben su haznesine çamaşır suyu ya da yüzey temizleyici de koyuyorum öffff müthiş.
  • benaslinda  (14.08.20 08:34:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.