evde küçük çam ağacım var kurumaya başladı yaprakları nasıl düzeltirim?

sb

su vermeye de dikkat ettim ama bazen unutuyorum. bakımı nasıl? geri nasıl kazanılır? küçük bodur bi şey. nasıl kurtarılır?

ekstra bir şey yapmalı mı ya da sulayarak düzelir mi?

Düzelmez.

  • runner  (13.08.20 16:30:14)
bahçeye dik

  • erty_ksk  (13.08.20 16:34:37)
etkisinden emin değilim ama kurumaya başlayan bitkim için şöyle bir kur buldum ben yaptım bekliyorum. denemekte zarar yok;

bir muz kabuğu
3 yumurta
kullanılmış filtre kahve tortusu ve biraz su
bunları blendırdan geçirince baya toprak görünümünde birşey oluyor. yaprakları kurumuş çiçeğin toprağına gübre niyetine yedirip suluyorsun.
işe yaradığı rivayet ediliyor.
  • apurucikipi  (13.08.20 17:13:43)
Topragi kurumadan sulamayin.
Fazla sulamak kökün cürümesine neden olur.
Icinde bulundugu saksidan bir boy daha buyuk saksiyla, yeterli olacak miktarda toprak alin.
Bitkiyi bulundugu saksidan cikartip, kokunde blok halinde olan topragi biraz silkeleyin.
Silkelediginizde dokulen toprakla, yeni aldiginiz topragi karistirip, bitkiyi yeni saksiya ekin.

Apurucikipi'nin dedigini de topraga o sirada karistirabilirsiniz.

Sonra da iyice sulayin.
Surekli su vermeyin, topragi kurudukca sulayin.

Bir de cam oldugundan emin misiniz?
Yerini sevmiyor olabilir.
Direkt gunes goren, havasiz esintisiz bir yerdeyse yerini degistirin.
  • blatta hiberna  (13.08.20 17:37:00)
salon çamı olarak geçiyor internette arattım biraz.

  • viyana kangurusu  (17.08.20 10:21:26)