harici hard diskteki bazı klasörler açılmıyor

Bozuk laptopun hard diskini çıkarıp diğer laptopa harici hard disk olarak bağladım. Bilgisayar diski görüyor, program files vb klasörler açılıyor ama kullanıcılar>ahmet deyince uzun uzun bekletiyor ve açılmıyor.

Ne yapmalıyım?

o diske virüs bulaşmış olabilir. klasör diye tıkladıkların da klasör görünümlü exe olabilir.

gizli dosyaları göster seçeneğini aç ve 'sistem dosyalarını gizle' seçeneğini de devre dışı bırak. eğer asıl klasörler görünüyorsa virüs yemiştir disk.

klasöre girebilmek için o klasöre çift tıklamak yerine adres çubuğuna dosya yolunu yazarak girmeyi dene

örnek:

E:\kullanicilar\ahmet

yazıp Enter'layın.
  • himmet dayi  (13.08.20 16:04:45)
çalışan windowsdan çıkarılmış harddisk olduğu için muhtemelen klasör yetkileri çakışıyordur. sağ tuş özellikler güvenlik ordan da kendinize veya everyone adlı kullanıcıya tam yetki vermeyi deneyin veya aşağıdaki linkteki
regedit dosyasını çalıştırıp sağ tuş menüsüne eklenen Take ownership kısayolu ile bütün klasörün yetkisini üzerinize alın
www.tenforums.com
  • nahtoderfahrung  (13.08.20 16:08:34 ~ 16:08:56)
@himmet dayi, öyle enterladım aynısı oldu

@nahto, çift tıklayınca izin istiyor zaten, verdikten sonra dedigim gibi oluyor. Yine de deneyeyim
  • istambul  (13.08.20 16:15:47)
Klasörü masaüstüne sürükledim, kopayalanacak veriyi hesaplıyor şu kadar GB diye. Bu iyi bir şey sanırım. Bakalım kopyalayacak mı

  • istambul  (13.08.20 16:17:17)
Kopyalama sürerken klasöre tekrar girdim bu kez açıldı. Teşekkürler Türkiye

  • istambul  (13.08.20 16:46:27)