Kobo E-Reader hakkında?

Birkaç gündür Kobo'dan ingilizce kitap okuyorum. Bilmediğim bazı kelimeleri not alıyorum e-reader üzerinden. Bu sabah bilgisayara Kobo uygulamasını indirdim. Dedim oradan bilmediğim kelimeleri alıyım, sağa sola yazayım. Öğrenmek için kolay olur ama bilgisayarda kobo üzerinden kitabı açtığımda notlar filan gözükmüyor. Eş zaman güncellemesi filan yaptım olmadı. Notların aktarılması gerekmiyor du, yoksa şahsen element mi uydurmaktayım?

Ek bilgi; Kitabı kobo üzerinden satın aldım. Yani orijinal, korsan e-book olsa diyeceğim ki, normal.

soru ile alakasız ancak, direkt kobo üzerinden çözebilirsiniz belki.
kindle'da kelimenin üzerine gelince seçtiğiniz sözlükteki anlamı çıkıyor mesela, tur-eng sözlüğü harici olarak yüklemek mümkün. kobo'da da muhtemelen vardır böyle bir şeyler.

  • shape of shapelessness  (12.08.20 23:58:28)
bilgisayar kısmını bilmiyorum ama koboda da sözlük var. Ben 2 sene önce aldığım kobo e-readerda sözlük kullanmıştım.

  • icerden cikan adam  (13.08.20 01:01:02)
Bunu ben de merak ediyordum. Gerçi E-reader cihazına sahip değilim, uygulaması üzerinden tablet veya bilgisayarda e-kitap okuyorum. Senkronizasyon çalışıyor fakat not vs. güncellemesi yapamıyordum. E-reader ı bilgisayara bağladığınız takdirde mümkün gözüküyor.

help.kobo.com
  • onune3012  (13.08.20 16:14:56)
Kod yazmak gerekiyormuş sanırım.

Linki paylaşayım; medium.com
  • put it in your appropriate place  (13.08.20 17:49:40)