[]

masaüstü bilgisayar toplama maliyeti

evde sadece rutin okumalarım için bilgisayar toplamayı düşünüyorum. herhangi bir ekstra özelliğe gerek yok, ortalama olması yeterli. monitör hariç aşağı yukarı ne kadara mâl olur?
 
Rutin işler için toplama gereksiz kalır gibime geliyor. Hafif bir laptop falan daha rahat olablilir, uyguna güzel modeller çıkıyor artık.

Yine de monitör hariç, ekran kartı da alınmazsa (oyun,grafik,3d iş yapılmayacaksa gerek olmayabilir) 450$'a geliyor. (8'le çarp,vergi,kar vsvs.) yaptığım sistem de şu ; pcpartpicker.com . Tabi ince eleyip sık dokumadım bunu toplarken. İcabında daha ucuza da toplanır, kasa fanları, cpu soğutucusu ve kasa daha ucuz olabilir. İşlemci de mesela 2 nesil öncenin işlemcisi alınabilir 2.el, aynı şekilde ekran kartı da. SSD de işe yaramıyorsa 250 gb alınabilir. O zaman 250$'a kadar çekilir diye düşünüyorum. (1500-2000tl)
  • mirafiori  (12.08.20 23:15:52 ~ 23:27:08) 
Geçen hafta bilgisayarımı tamire götürdüğümde sordum laf olsun diye..1500 tL civarı dedi.. oyun vs için değil dümdüz internet ve ofis programlarını kullanacak normal bir bilgisayar için.. ne dahildir ne değildir bir fikrim yok..


  • Oscar  (12.08.20 23:25:58 ~ 23:26:19) 
rutin okumalar için (web, pdf, epub vs.) en güzel cihaz iPad. 1-2 nesil öncesi de ihtiyacınızı karşılayacaktır.


  • shape of shapelessness  (13.08.20 00:00:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.