yolda yürürken dinlemelik müzik

yürümeyi sevdiğim kadar, yürürken etrafa farklı ruh halleri ile bakmayı da seviyorum. müzik, süper bi şi bu yüzden. genelde enstrümantal, mercan dede dinliyorum mesela. siz yürürken en çok ne dinliyorsunuz? merak ettim.

  • susu  (08.05.10 22:36:53)
@susu: gruptan sıkı gördüğün birkaç örnek de versen, baksaydım bi :)

  • lovemyself  (08.05.10 22:43:27)
James horner - The new world & avatar

Mike oldfield - Songs of the distant earth

Tres lunas
  • Survivorman  (08.05.10 22:47:04)
melankolik müzikleri dinleersem dikkatim dağılıyor, yanlış yola sapıyorum, arabaların önüne falan atlıyorum. o yüzden gaz veya neşeli şarkılar tercihimdir. hem yürümemi hızlandırıyor :)
noisettes - never forget you
iced earth - i died for you
death - spirit crusher
pearl jam - jeremy
gibi gibi...
(biliyorum, çok alakasız şarkılar ama...)

edit: bi daha düşündüm de, daft punk, massive attack vs. de iyi gidiyor :)
  • black sabahat  (08.05.10 22:50:17 ~ 22:52:31)
bob marley
sinatra

  • orange coffee  (08.05.10 23:08:39)
ney dinleyip insanların o çabalarını uğraşlarını izlemek hoşuma gider (tacizci değilim)

  • yam'  (08.05.10 23:24:24)
hell march

  • jirki  (08.05.10 23:25:25 ~ 23:25:47)
cake'in ritmik şarkılarıyla pek güzel yürünüyor =)

  • kobuzchu kiz  (08.05.10 23:32:51)
Morcheeba bazen Bond

  • crostata  (08.05.10 23:35:16)
country müzik çaldığı sürece herşekilde eğlenceli olabilir yürüyüşler...

tavsiyem son zamanların favorisi olan Brad Paisley

başka bir tavsiyem ise eski rock müzik dinleyicilerinden biriyim dersen Supernatural adlı dizinin soundtrack lerini indir.

ya da gençlik dizilerindeki gidişhata göre çalan paçalar vardır. aşk sahnelerinde en iyi slowlar, action da dönemim en iyi rock veya pop-rock parçaları için Smallville in soundtrack albümünü indir.

2 senem üniversiteye yarım saatte giden dolmuşta smallville ve brad paisley in albümlerini dinleyerek geçti.
  • janavarorion  (08.05.10 23:38:43)
@yam: ney dinleme olayını ben de yapıyorum. acemkürdî eşliğinde otobüs bekleyen insanlara bakmak, süper bi şey :)

  • lovemyself  (09.05.10 00:26:03)
birsürü şarkı ismi yazasım geldi ama tembellik ağır bastığı için sadece bir tane yazacağım. bu şarkıyı yolda yürürken dinlediğim zaman acayip havalara giriyorum, hani böyle klip çekerken havalara girerler ya salak salak... hah işte öyle :) ritimleri normal yürüyüş için süper ama spor amaçlı yürümek için uygun mu, emin değilim.

www.youtube.com
  • daysleeper  (09.05.10 00:39:39 ~ 00:40:12)
aranılan yanıt degil ama, dinlemeyi degil de soylemeyi tercih ediyorum. Bahsettiginiz hissiyat boyle de vuku buluyor.

  • 0dy  (09.05.10 05:04:17)
ya valla en meşhuru emerge benim bildiğim, çok kral şarkıdır. onun dışında never win var mis gibi, just let go var. çok var çok, bi dene sen .)

  • susu  (09.05.10 19:08:28)
muse

  • yurdum insani  (09.05.10 21:01:04)