[]

İkinci Üni seçimi açıköğretim

Arkadaşlar özet olarak yazayım bir mühendis için ikinci üniversitede yönetim bilişim sistemleri mi okumak daha iyi ,işletme mi yoksa uluslararası ticaret mi ?
Yorumlarınızı merak ediyoruz 
ne mühendisi olduğunuza göre cevabım değişecek olsa da genel olarak işletme diyebilirim. bilgisayar/yazılım üzerine çalışıyorsanız yönetim bilişim sistemlerinin çok bir ekstrası olmayacaktır. uluslararası ticaret teknik olarak işletmenin alt dalı olarak kabul edilebilir dolayısıyla işletme her türlü en kapsamlı seçenek diye düşünüyorum. tercih yapmadan önce ders programlarına bakmanız da faydalı olabilir.


  • cherry darling  (12.08.20 17:08:32) 
MBA yapın.


  • ycaycayca  (12.08.20 19:17:15) 
ülkede mühendisler aöf'ten medet umuyorsa durum gerçekten vahim.

soruya cevap: hiçbiri. mühendis kişi aöf okumaz hocam, okusa da hobi olarak ilgilendiği bir şeyi okur. kendini geliştirmek için düşünüyorsan adres aöf değil, mühendislik kitapları ve uygulama yapabileceğin yerler veya platformlardır.

Yok eğer konu biraz daha akademik düşünceler ise adres yine aöf değil, ycay'ın dediği gibi mba yapmak olabilir.

imza: endüstri müh.
  • makarnavodka  (12.08.20 20:32:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.