[]

30 yaşından sonra bacak gelişir mi?

Bu yaşıma kadar tek yaptığım basket oynamaktı (iki yıl öncesine kadar haftada bir). Basket oynamak bacaklarda herhangi bir değişim yapmadı. Vücudum fit fakat bacaklar çırpı gibi ince görünüyor. Dizlerime de çok güvendiğimi söyleyemem. Squat denemiştim bir aralar, çat çut sesler geliyordu dizlerimden, bıraktım. Bu yaştan sonra bacak çalışmaya başlasam gelişim süreci çok yavaş mı olur? Bileğe bağlanan ağırlık dahi aldım gaza gelip.

Not: Spor salonunu artık Covid-19 muhabbetinden dolayı hiç düşünmüyorum. İşten çıkıp evde çalışmak için sorum.


 
50 yaşından sonra da bacak gelişir öyle diyim :)


  • awareim  (12.08.20 12:05:10) 
Bileğe bağlanan ağırlıkların bacakla bir ilgisi yok, hatta tendonlar için zararlı bile diyebiliriz. Onun dışında kas kütlesi artırmanın iki temel kuralı var; biri sürekli artan ağırlık yüklemesi yapmak ikincisi bu yüklemeyi tolere edecek miktarda kalori almak. Bunları evde simule edebileceksen gelişirsin, 40 yaşından sonra da gelişirsin. Ha 20 yaşındaki bir genç gibi olmaz tabii ama gelişirsin.


  • angelus  (12.08.20 12:06:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.