ytd yazmayınca ne oluyor

sözlükte vs.

sb

“Yatırımcılar, herhangi bir hak kaybına ve mağduriyete uğramaması için, SPK tarafından yetkilendirilmiş yatırım danışmanlığı ve benzeri sermaye piyasası faaliyet izni olmadan sosyal medyada yer alan tavsiye ve telkinlere itibar etmemesi gerekir.”

“Sermaya piyasasında izinsiz olarak faaliyette bulunanlar iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin günden on bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar.”

koinbulteni.com
  • fezagezgini_4  (11.08.20 22:43:37)
savcılar tetikte bekliyor ytd yazmadan yatırım tavsiyesi verenleri gözaltına alıyorlar hemen.

  • signore  (11.08.20 22:44:40)
bisey olmuyor, eblehlikten baska birsey degil.

  • cooperr  (11.08.20 23:02:35)
ytd

sonra bana ağlama demek
  • duyurukullanıcısı  (11.08.20 23:26:30)
Yok, ytd yazmanın bi bağlayıcılığı var mı onu sordum.

  • owaki  (11.08.20 23:31:36)
Mesela birisine 2 paragraf kufur yazdiktan sonra sonuna --terbiyem musade etse sana bunlari soylerdim ama el vermiyor-- diye eklmede bulunmak sana hukuk onunde nasil bir koruma saglarsa bu da o sekil.. South Park evreninde yasamiyorsan bir ise yaramaz.. Biraz da kendini onemli gormekten ileri gelen bir mekanizma.

  • bahele  (11.08.20 23:38:55 ~ 12.08.20 15:25:55)
Dediği çıkınca "ben demiştim ama" diyecek kişinin dediği çıkmayınca yine "ben demiştim ama" demesini sağlıyor.

Başına gelenin hesabını uçan kuştan sormaya kalkan hasta ruhlu insanlar varken "ytd" çok haklı bir uyarı.
  • IncredibleMau  (11.08.20 23:45:36)
ytd ben de yazıyorum ama ytd yazmanın hukuki bir kaynağı yok.

sen gelip "yarın altın al yükselecek ytd" yazsan bile suçlu olursun.
  • false pretension  (11.08.20 23:55:08)
"Yalancıysam tutup dövün" demenin kısaltılmışı bu, yani dediğimi yapın kesin kazanırsınız demek istiyor!

Sözlüğün kalitesini belli eden bir kaç göstergeden biri bu aptalça kısaltma.
  • John Bloor  (12.08.20 12:24:09)