sigorta şirketinden araç değer kaybı almak

akan trafikte bir araç arkadan aracıma çarptı. %100 kusurlu olarak polis raporu tutuldu. karşı tarafın sigortasından arka tampon ve sac değişti. yaklaşık 7-8k hasar var.

otoservisin tanıdığı olan bir sigorta eksperine "değer kaybı raporu" yaptırdım.

10.210TL değer kaybı+177TL rapor bedeli iadesi için yazıyı bugün sigortaya gönderdim.

10.210TL değer kaybı bana çok abartı geldi bu kadar yüksek beklemiyordum aracın güncel değeri 140k

sizce bu parayı sigorta şirketi öder mi? itiraz etmez mi? (otoservis bu konu itiraz edilecek bir şey değil. rapor ne diyorsa öder dedi ama emin olamadım.)

bence hayatta ödemez, tampon değer kaybı yaratan bir şey bile değil olsa olsa 2-3 k verir.

  • garavel  (11.08.20 00:24:30)
tampon plastikse karşılamaz. metal aksamlar için kismi bir ödeme yapar. öyle 10.000 falan beklentiye girmeyin.

  • paudi  (11.08.20 10:27:11)
hayatta vermez.

  • hadsafhada  (11.08.20 10:37:56)
Raporu özelden yollayabilirseniz yardımcı olabilirim. Avukatım, ağırlıklı olarak hasar tazminatı ve değer kaybı dosyalarıyla ilgileniyorum şu aralar.

  • vedatchilipeppers  (11.08.20 10:52:05)