[]

Hayvan sevmek(okşamak)/beslemek ama hayvansever olmamak

Şimdi insanlarda böyle bir yanlış algı var. Ya hayvanseversin ya da değilsin. Oysa ki hayvanları özel olarak sevmeden de hayvanlarla güzel münasebet kurulabilir ? Veya bir hayvanı severken öbüründen nefret edilebilir ?

Tıpkı "insansever" olmadığımız hâlde kapımıza gelen herkese "buyrun, hoş geldiniz" dememiz gibi.

Siz ne düşünüyorsunuz ?

 
Ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadım açıkçası. Hayvansever olmak için illa ki her hayvani sevmeniz ne bileyim yılanı kucaklamaniz, evde fare beslemeniz gerekmiyor ki; sadece o hayvanların bile yaşam haklarina saygili olmanız anlamına geliyor bana kalırsa.

Hayvanlardan korkan insanlar ile sevmeyen insanlar sık sık karıştırilir mesela; hayvandan korkan biri de sevmiyor anlamına gelmez sadece korkuyordur.
  • fraise  (10.08.20 02:02:54) 
"Oysa ki hayvanları özel olarak sevmeden de hayvanlarla güzel münasebet kurulabilir ?"

Yorumum gayet açık aslında, nesini anlamadın ben de onu anlamadım.
  • Avoiding The Puddle  (10.08.20 02:13:36) 
Ben de tam anlamamış olabilirim ama galiba ''hayvanları tutup fiziksel olarak sev(-e)miyorum'' dediniz.

E yani eğer istemiyorsanız hiç gerek yok zaten. Arada sırada alın mama(almıyorsanız) kedi(örnek) gördükçe dökün, onlar yer. Çok büyük oranda kediler sizin gelip onların sevmenizi beklemez zaten. Koy mamayı geç denilebilir kısaca. Ben de fiziksel bir temasta bulunmuyorum mesela ama elimden geldiğince besliyorum sürekli olarak.
  • bitchesaintshit  (10.08.20 02:29:51 ~ 02:30:31) 
Saintshit öyle bir şey yazmadım.

Yani kedisever olmazsın ama caddede gördüğün uysal bir kediyi okşarsın veya ne bilim yiyecek verirsin. Bunun gibi.
  • Avoiding The Puddle  (10.08.20 02:35:35) 
Anlattığınız tarzda kişiler gayet normal bana göre. Kimse hayvan aşığı olmak zorunda değil. Yeterki şiddet olmasın. Kedi, köpek vs fobisi hoş bir şey değil.


  • bitchesaintshit  (10.08.20 02:39:01 ~ 10:35:11) 
Katılıyorum. orada bir dil oyunu/tuzağı var. Hayvansever değilim diyince, sanki olumsuzu olan "hayvansevmezim" demiş gibi oluyor. Ama öyle değil işte, hayvanseverlik denilirken belli bir algı, tavır ve anlayış kalıbı. Hayvansever değilim diyince de o kalıba dahil değilim, demiş oluyoruz.


  • encokbenisevinnolur  (10.08.20 07:34:37) 
çok normal, çok mantıklı. ben mesela hayvan severim, korkudan ölsem de böcek bile öldürmem kadar. mesela aynı durum çocuk için var bende. çocuk sever biri değilim, yani sevmiyorum, ama çocuk görünce "napıyon len tırrek, çikilat istiyon mu" diyorum. kafasına tekme atmıyorum yani.

kimse kimseye zarar vermediği sürece, kimin ne sevip ne sevmediği çok önemli değil sonuçta.
  • fiddler s green  (10.08.20 09:43:11 ~ 09:58:40) 
Ben de zaten hayvanseverim diyenleri sevmiyorum. Kedisi ördek ciğeri yer, köpeği cins olacak diye hastalıktan kırılır, kafese kuş hapseder, deri ceket giyer.


  • howfaristhesky  (10.08.20 09:57:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.