ürün iadesine eksik ürün gönderdim

amazon'dan aldığım kablosuz mouse+klavye iadesi için ürünleri kargoladım ancak wireless usb alıcıyı pc'de takılı unutmuşum. e adamlar da iadeyi kabul edip parayı geri yatırmış ama kendimi kötü hissettim. koskoca amazon'un 50 tl'sinin tasası bana düşmedi tabi ama ne olacak şimdi o ürün? gidip usb alıcıyı kargolasam gidip hangi ürüne eşli olduğunu vs. bulup uğraşırlar mı yani? ne yapsam?

salla gitsin. dert etmezler.

  • passion rules the game  (09.08.20 16:34:44)
@passion rules the game tek sorun Amazon'un dert edip etmemesi mi?

  • deer hunter  (09.08.20 16:38:09)
Mesaj atabilirsiniz. Başka bir kargo kodu gönderebilir ya da salla diyebilirler.

  • ozdek  (09.08.20 16:43:38)
Yaptığınız şey aslında rezalet, normal süreçte iadenin kabul edilmemesi gerekir kim nasıl kontrol edecek belirsiz bir durum.
Bunun sonucunda normalde sizin ürününüz başkasına satılması gerekiyor, satılırsa alıcıya eksik parça ile ulaşacak o da iade edecek.
İletişim kurun amazonla

Bu tip durumların uzun vadeli sonucu müşteri memnuniyeti için uygulanan prosedürlerin ülkenin yasalarının sunduğu seviyeye çekilmesi olacaktır.
  • atom karincanin torunu  (09.08.20 17:08:31)
arayıp söyleyin, elinizde kalan parçayı da gönderin.
satıcının nasıl bir satıcı olduğu ya da dert edip etmemeleri ayrı konu.

  • blatta hiberna  (09.08.20 17:27:39)
Ben olsam uğraşmazdım yani bu saatten sonra amazon'un derdi o. Ama illa buradaki gereksiz ahlak timsallerine uyacaksanız, mail yoluyla iletişime geçerseniz yardımcı olurlar.

  • nundu  (09.08.20 17:38:07)
ekleme: satıcı amazon'du. ürünün başka birisine aynen gönderilmesi ideal şartlarda mümkün değil çünkü arıza sebebiyle iade ettim. o arıza düzeltilmeden başkasına gönderilmez diye düşünüyorum. e arızayı düzeltmek için de alıcıya ihtiyaç var.

  • estranged  (09.08.20 18:07:48)