İzmir i bilenler

Merhaba insanlar,
12 de checkout yapıp yola çıkacağım ama planim güzelyalı parkı nin yakınlarındaki bir soguscuden sogus yemek.

Şimdi alsancakda kalıyorum.
1. Ben bu sogus piyasasını bilirim, oraya gitme zaten alsancakda güzel yapan yer var diyebilirsiniz.
2. Onu hobi olarak yine ye tabi asıl şöyle bir lezzet var onu kaçırma diyebilirsiniz
3. Abi bırak onları, Akhisar'a git orada şunu ye diyebilirsiniz

Ya da hiç biri şıkkı ile bana yeni ufuklar açabilirsiniz.
Ne yapayım?

İzmirli olarak şu videodaki her yerin altına imzamı atarım, aşağıda mekanların lokasyonlarını da paylaşmış: youtu.be (Güzelyalı'da bahsettiğiniz yer Aco'dur sanıyorum)

Kokoreçte Asım çok iyi olsa da Baki çok çok daha iyi. Bostanlı'ya geçecek olursanız aklınızda olsun: kokoreccibaki.com.tr

Ek: Alsancak'ta Zeynel Ergin'de gevrek yiyebilirsiniz, goo.gl
  • fotrsapka  (09.08.20 10:10:52 ~ 10:14:22)
4. illa söğüş yenecekse, alsancaktan vapurla karşıya geçip, çarşıda söğüş yiyebilirsin. adını bilmiyorum, çarşıya girince sağdan ikinci sokakta, hemen soldaki dükkan (köşede dürüm dönerci, bir yanında kuruyemişçi, diğer yanında ekmek arası balıkçı var)

bu plan bugün için değilse, her ikisi de pazarları kapalı çünkü: kemeraltında konak tarafında cimbom var. bir de eşrefpaşa çıkışına doğru bir söğüşçü daha var diyorlar ama biz de hiç gitmedik. yerini adını bilen varsa yazsın da biz de gidelim bir ara. .

5. güzelyalı parkının ordaki neymiş ki, yolumuz düşerse biz de yiyelim.
  • halanne  (09.08.20 10:11:34)
@halanne, bana tarif edilen yer güzelyalı parkından, konak a değil de ters istikamette 200 metre kadar yürüyünce mithatoasa caddesi üzerindeki yer.
1 kere yemiştim güzeldi.
Ayrıca program Malesef bugün için :(

Yerin adı aco gibi bir şeydi.

@fotrsapka, vidyoyu hemen izliyorum. Teşekkürler
  • kisa  (09.08.20 10:22:23)
Fötrsapka yazmış zaten, evet aco :)

  • kisa  (09.08.20 10:23:35)
Gaza geldim,
Planım şu,
Şimdi çıkıp bir gevrek alayım. Zaten otelin dibinde. Belki sevinç Pastanesine yürüyüp kazandibi yerim :)
Peşine araba ile aco ya da kokoreçci baki arasında kalırım. Sonra da İstanbul..
Tekrar teşekkürler.
  • kisa  (09.08.20 10:27:48)
sevinç pastanesine yürümüşken kıbrıs şehitlerinde bomba da yiyin bari.

  • halanne  (09.08.20 10:33:36)
Doğrusu pek sevemedim kendisini.
Gözümde nutellali ekmek (şimdi linç yiyebilirim ama ne yapayım :))
Bir de vakit az ya, daha çok özlediğim şeylere yerim olsun istiyorum.
Teşekkürler.
  • kisa  (09.08.20 10:37:25)
o zaman neden reyhan değil de sevinç? dur şimdi böyle yazarsam silinir.

2. hobi olarak sevince git ye tabi ama reyhan'da vişneli sükse de ye.
  • halanne  (09.08.20 11:40:32)
@halenne, teşekkürler :)

  • kisa  (09.08.20 12:04:38)
Söğüş'ü Pınarbaşında ye.

Sabah erken saat olsaydı Akhisar'a git derdim doğrama pideli paça yemeye ama o kalmamıştır çoktan bitmiştir bu saate. Çok obursan yine git Akhisar'a. Gürlüoğluna otur. Duble porsiyon köfteni ye.
  • alperz  (09.08.20 12:17:02)
Alsancakta da cok guzel bir soguscu var demeye geldim ama gec kaldim sanirim.Sevinc pastanesinden kibris sehitlerine girince soldaki ikinci sokakti sanirim.Balikcilarin oldugu sokak

  • turkuaz  (09.08.20 13:24:53)
Teşekkür ederim. Bursaya geldim bile :)

  • kisa  (09.08.20 17:00:04)