hangi tiras bicagini kullaniyorsunuz?

selamlar,

5 yildir mach3 kullaniyordum, kafasi degisebilenlerden. yillar once bir yerde indirimden Gillette Fusion ProGlide almisim, yedek bicagim bitti diye onu denedim gectigimiz hafta. neden bilmiyorum daha iyi geldi.

simdi yedek bicaklara bakiyorum, mach3'un tanesi 8tl'ye geliyor 18'li alirsam. fusion 15tl'ye geliyor, aradaki farka deger mi bilmiyorum.

siz hangi tiras bicagini kullaniyorsunuz? bu ikili hakkinda yorumlariniz neler?

tesekkurler,

Yıllarca mach3 kullandım aradaki farka takılıyorsan kullanabilirsin.
Fusion a geçtim artık ama bence kuş kondurmuyor. Fusion a ilk geçtiğinde oo vay üff falan oluyor ama ona da alışınca tıraş işte diyorsun.

  • ozdek  (08.08.20 20:50:34)
yaprak jilet, ucuz ve bulması kolay.

  • Uncle Sam  (08.08.20 20:57:34)
Mach3 turbo kullanıyorum ama bir ara fusion powerball kullandım o daha iyidi.

  • Topalordek  (08.08.20 21:12:45)
yaprak jilet. ucuz olmasindan ziyade, konfor acisindan cok iyi. ister pahali bir tiras aleti, ister liralik yuma marka tiras aleti, 10 numara bir tiras imkani sunuyor.

yine de kaliteli jilet almak her sey... gilette silver blue, kai ya da perma-sharp gibi.
  • mermize  (08.08.20 22:06:34)
Yaprak jilet+security razor.

  • logisticsmanager  (08.08.20 23:08:14)
Ben şu titreşimli olanı kullanıyorum, fusion power gibi bişey. Bebek kaydı olmuyor traş sonrası, 0 jiletle de. Ama kullanımı rahat, ne tahriş var ne çekme var ne kanama. Bir kere ihtiyaçtan bir paket şunlardan almıştım ( upload.wikimedia.org ) adını bilmiyorum ama bunu kullanınca bebek kaydı oluyor mesela. Daha fazla tahriş ediyor deriyi ama, iyice sabunlamak lazım suratı kullanmadan önce.

  • mirafiori  (08.08.20 23:40:23 ~ 23:40:54)
bu işin en temizi güzel bir jiletli tıraş makinesi alıp yaprak jiletle tıraş olmak. gillette'lerin tamamı para tuzağı.

yaprak jilet hem ucuz, hem de eliniz alışınca daha iyi tıraş ediyor. ama önceleri biraz kesebilirsiniz sağınızı solunuzu.
  • antikadimag  (09.08.20 02:13:43)
wilkinson sword + yaprak jilet. senelerdir çok memnunum. şu alet:

www.toptantr.com
  • fareli koyun vuvuzelacisi  (09.08.20 14:26:17)
mach3 kanka

  • baldur2  (09.08.20 14:27:46)