[]

Doktorun “ailenizde erken yaşta ölen var mı” diye sorması

Arkadaşımı acile götürdük, bir haftadır sırtında ağrı vardı kalbine kadar sıkan bir ağrıydı. Yoğun çalıştı bu aralar fiziki olarak, kas ağrısı mıdır damar mıdır lif midir derken bişey fayda etmeyince gittik adamın ilk sorusu bu oldu. Bir kaç tüp kan aldılar.

Bu soru neden sorulmuş olabilir? Neyle bağlantısı var acaba?


 
Tıpçı değilim.Tamamen tahmin.

Muhtemelen kalp krizi riski için sordu. Ailesinde kalpten erken ölen kişiler varsa diye öğrenmek istemiş. Bu durum genç yaşta kalp krizi riskini arttırıyor diye biliyorum.
  • ırene adler  (08.08.20 18:47:31 ~ 18:47:57) 
Kalp hastalıkları kalıtsal olabiliyor, babanızda kalp var mıydı ölüm sebebi o yüzden mi diye


  • freebird5406_2  (08.08.20 18:47:32) 
sırta vuran gögüs agrisi kalp krizi belirtisidir. kalp krizi de genetiktir, yani ailenizde kalp krizi gecirmis birisi varsa, bu sizi dogrudan risk grubuna sokar.


  • proteus  (08.08.20 18:47:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.