Stajyer avukatken nasıl iş bulmuştunuz?

Okulum bitti, adliye stajımı da başlattım. Calismak icin tanıdık vasıtasıyla mı bulmaliyim, acilan ilanlara mi basvurmaliyim, yoksa hukuk burolarına mail mi atmaliyim?

Büyük büroların çoğunun alımı bitirdiğini düşünüyorum (şubat-mart gibi başlatıyorlar süreci) ancak belki covidden dolayı alım süreçleri uzamıştır. Bazılarının sitelerinde, linkedin hesaplarında bilgi oluyor. Cvniz ile beraber tanıtıcı bir mail atın.

Kariyer.nette de ilanlar oluyor, onlara da bakabilirsiniz.

Staj yapıcak yer muhakkak bulunur ancak büyük bir büroda iyi bir maaşla staj yapmak her zaman mümkün olmayabiliyor. Piyasada 1000 tlye çalışan da var, 8k maaş alan da.

Kolaylıklar.
  • kojonotsuki  (08.08.20 19:09:38)
Tanıdık varsa daha iyi olur yoksa git ilanlara basvur. Tanıdıkta olsa alacağın paraya dikkat et çoğu büro az para verir.

  • Topalordek  (08.08.20 19:25:34)