[]

Kompozit dolgu vs seramik dolgu

Selamlar,
Disimde corona donemi gidemediğim icin ilerleyen bir çürük sebebiyle sıkıntı olustu ve disci disi oldurmek(devitalize) zorunda kaldi. Simdi icinde kaucuk vs var ama ustunu kapatmasi lazim.
Bana iki sey önerdi;
Seramik dolgu 450€, devlet 100 euro oduyor, ustune tamamlayici sigortanin rakamini bekliyorum.
Kompozit dolgu 100€, 70€ devlet oduyor, geriye bana ancak 30€ kalır ki onun da bir kismini sigorta karşılar.

Sizce kompozit yaptirmanin bir sikintisi var mi? Aradaki fiyat farki sebebiyle kafam karisti. Bana sanki bütün dolgularim zaten kompozit gibi geliyor, arada 350 euro fark var ve Türkiye'de 350 eurodan az olacagini dusunuyorum.

 
Seramik'i tam bilmiyorum fakat kompozit dolgunun hiçbir sıkıntısı yok. Amalgam dolgu sıkıntılıydı onu da kaldırdılar zaten. Daha önce kompozitle ilgili hiçbir sıkıntı çekmedim. Tabii seramik daha kaliteli olabilir her anlamda. Dişçi biri daha iyi bilgi verebilir.


  • patisinde marifet  (08.08.20 15:59:13 ~ 15:59:33) 
Disciye de mail attim simdi herhangi bir risk var mi diye. Çünkü ikisini de yazmis ikisi de olabilir yani.
Bende de kompozit var galiba ve sikintim olmadi yani. Tahminen kompozit yaptıracağım.

  • logisticsmanager  (08.08.20 16:48:57 ~ 16:49:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.