Agri kesiciler ne kadar zararli

Bas agrisindan kirilmadigim surece agri kesici almamaya calisiyorum ama bazen zorluyor bu durum. Mesela su an boyle hafiften bas agrim var tadimi kacirmaya yetecek kadar. Zaten 2 haftada veya 3 haftada bir aliyorumdur agri kesici ama bana cok geliyor niyeyse. Gereksiz evham mi yapiyorum nedir bunun bilimseli gercekleri?

Not: apranax spor

seneler boyunca hergün ağrı kesici kullandım. mide dahil olmak üzere hiçbir sıkıntı yaşamadım ama bu bana özel bir durum olabilir. mesela 1-2 hafta önce tüm haftayı ağrı kesiciyle geçirdim.

  • sutlu nescafe  (07.08.20 23:06:55)
Bilimsel gerçeğini bilmiyorum ama ağrı kesici müptelası bir akrabamı doktor ağrı kesici istediği için reçete yazmadan kovuyordu. Yazan başka bir doktor da “böbreklerine zarar veriyorsun” diyordu (aile hekimi).
Benim 2-3 ayda bir dayanılmaz baş ağrım olunca içiyorum. Haricen içmiyorum ama zamanında çok antibiyotik içtim artık mümkün olduğunca bir şey içmiyorum.

  • Unde bach canim  (07.08.20 23:08:26)
ben de normalde kullanmıyorum. ama ağrım olunca önce paracetemol deniyorum. çok uç ise ibuprofen deniyorum.

paracetemol daha az agresif görünüyo bana.
  • sttc  (08.08.20 00:03:21)
Uzun süreli düzenli kullanımda sindirim sisteminde sorunlara yol açabiliyor (ülser gibi), böbrek ve karaciğere zarar verebiliyor.

www.health.harvard.edu
  • fotrsapka  (08.08.20 00:14:21)