Zamanı 1 saat geri alma gücünüz olsa?

Diyelim ki böyle bir güce kavuştunuz ve bu 1 saati istediğiniz gibi bölerek kullanabiliyorsunuz. Yani ister 60 kere 1 dakika veya 360 defa 10 saniye gibi; Toplamı 1 saat olacak şekilde.

Bu gücü kullanarak en temiz zengin olma yöntemi nedir sizce? Bana kumarhane gibi geldi, başka gelen yöntemler var mı aklınıza?

Kumar işi boş zaman kaybı olur. Şans oyunlarından her hangi biri istediğiniz gibi zengin olmanızı sağlar.

  • synax  (07.08.20 13:29:33)
canlı bahis

  • Goldstein  (07.08.20 13:38:04)
Bence de en sağlıklısı kumar gibi geliyor, şans oyunlarından daha hızlı (hatta anlık) oynanıyor ve bu 1 saati en efektif kullanımı herhalde bu olur. Aklımdaki senaryolardan gidersem :

1. Canlı bahise girmezdim çünkü hem bu kusursuz avantajımı tam olarak kullanmak isterim. Oranlar vb. elle tutulur bir sonuç almayı tercih ederim. Ayrıca online bahis şirketlerine güvenmiyorum.

2. Finansal yatırımlara vb. uğraşmazdım çünkü zaten getiri oranları birkaç kat olmayacak. Elimdeki doğaüstü gücü kumar gibi işin şans ile katlandığı yerde kullanırdım.

3. Şans oyunlarında Türkiye'de zaten oynamazdım (ulan...) ama mesela Amerika vb. gibi çok büyük ikramiyelerin biriktiği loto filan denk gelirse onda kullanmak mantıklı olabilirdi. Son kupon yatırma süresi farzedelim 30 dakika ve loto ikramiyesi de birkaçyüz milyon USD ise vurkaç yapıp alır giderdim.

4. İlk aklıma gelen seçenek de rulet oynamak olurdu. Hem ihtiyacım olan kadar hızlı (son bahis yatırma süresinin kısa bir süre sonra sonuç belli oluyor, en fazla 20 saniye harcayarak sonucu bilebilirim) hem de getiri olarak çok yüksek. Sayı oynamak 36 kat kazandırıyor, 100.000 USD koyarak 3.6 milyon USD kazanmak işten bile değil.

Tabi bu işleri çok dikkatlice yapardım, önce detaylıca ülkelerdeki kumarhaneleri ve uygulamalarını araştırırdım. Sonra ilk defa oynuyor gibi gidip takılırdım filan ve sonra kendi paramla oynardım. Her ne kadar dikkat çekmemeye çalışsam da muhakkak şüphe uyandırırdı çünkü hiç oynamayan birisi olarak büyük bir para ile ve doğrudan sayı oynamak hemen kumarhane yöneticilerinin dikkatini çekerdi. Bence işim hiç de kolay olmazdı, adamlar hemen "Niye son ana kadar bahis yapmadın lan !?" diye sorarlardı. Zaten tüm parayı tek seferde bir kumarhanede değil araya zaman koyarak farklı farklı yerlerde kazanmak daha doğru olurdu.

Hmm... Bu senaryolar çerçevesinde en mantıklı seçim loto filan oynamak gibi duruyor. İnsana rahat rahat doğaüstü güç bile kullandırmıyor şerefsizler, ekmeğimizle oynuyorlar. Huzur içinde paramızı harcatmıyorlar...
  • burka  (07.08.20 14:28:54)