[]

Dolar ve Euro'nun sözlükte abartılması

Neden bu kadar entry patlaması yaşandı sabahtan beri anlam veremedim.

Sanki Dolar dün 5 liraydı da bugün birden 7 lira oluverdi. Yahu zaten aylardır 7 lira sınırında gezinmiyor muydu, ne oldu da şimdi böyle onlarca başlık, binlerce entry giriliverdi ?


 
bir günde %3 civarı fakirledik bence bu ana sebep


  • basond  (06.08.20 22:21:56) 
arkadas siz nerede yasiyorsunuz yav.
3 gun once kdv dahil 15 liraya aldigim cimento bugun 17.5kdv dahil+ nakliye.
aluminyum dogramalar pvc'ler radyatorler. fm200'ler her sey uctu gitti. dun ile bugun arasinda kici kirik 15 milyonluk santiyede en az 180.000 zarar var su an.
  • turbo sadık  (06.08.20 22:22:11) 
sözlük abartmadı. aylardır yatay seyrediyordu. şimdi tekrar yükselişe geçti. bu artışın sebebi hamle yapacak kadar paranın bile kalmamış olması, önü kestirilemeyecek, nereye gideceği belli olmayan bir artış. mb, bddk ve bankalar bile olağanüstü toplantıya çağrıldı.

okuduğunuz kaynakları yeniden bir değerlendirin bence. tek kaynağınız ekşi olmasın.
  • lesmiserables  (06.08.20 22:25:07 ~ 22:26:01) 
pesinen sunu da.ekleyeyim ben dolar 6.85 iken artacagini tahmin edip ceki kesip verdim. mali.bagladim ama.fabrika ben bu fiyattan veremem diyor. kimisi batti gel al parani diyir kimisi bu fiyattan verme sansim yok cekini al kimisi de batarim sana verirsem. vermesem dava acsan da batarim. yarin dolar.cikarsa yerine ayni fiyattan mal koyamam diyor.
batan adamdan 5 liraya baglasan ne olur mal varsa gider alirsin. yoksa neyini alacam canini mi

  • turbo sadık  (06.08.20 22:27:35 ~ 22:28:45) 
ya boş muhabbet işte . millet 20 liralık internetiyle eğleniyor. dolar euro altın diye ağlaşanlar da doları altını olmayan tipler. olsa ehi ehi diye elini ovuşturur köşede.


  • x571  (07.08.20 10:28:43) 
Boş muhabbet +1.


  • roket adam  (07.08.20 10:36:51) 
aziz dostum jack, lesmiserable +1

sözlükte az bile konuşuldu. dün tarihi bir gündü. altın, dolar, euro hepsi rekora koşuyor ve yapılabilecek şeyler daha önce yapıldı, artık fazla hamle kalmadı. ihtiyat akçesi bile harcanmıştı.
  • biseysorcaktim  (07.08.20 12:15:25) 
şaka mı abicim bu? avustralya doları ile euro arasındaki parite 2000'deki ile aynıyken iki günde 50 kuruş artmış euro tl karşısında. siz bilgisayar başından fark etmiyor olabilirsiniz ama piyasada bu dalgalanmanın etkileri çok büyük.
yahu 6 ayda bir türkiye'ye geliyorum her şeyin fiyatı önceki seferin iki katı oluyor. allah aşkına neyi abartıyor insanlar?

paranın değer kaybedişi günlük hayatın bir parçası haline gelmiş neye şaşırıyorsunuz diyorsunuz.
  • bohr atom modeli  (07.08.20 12:22:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.