[]

Ekonomiye giriş

Ekonomi öğrenmek istiyorum. Üniversitede mühendislik ekonomisi dersi görmüştüm. Paranın gelecekteki değerini falan hesaplamıştık. F/P, A/P diye bir şeyler hatırlıyorum. Faiz de vardı. Ben böyle şeyler değil de daha çok şirket ekonomisi, borsa gibi konuları merak ediyorum. Hangi kaynakları okuyabilirim? Kitap da olur, İnternet'ten de olur. Teşekkür ederim.
 
Muhasebe/Maliye/Ekonomi/Finans farklı alanlar. Tam olarak ne istiyorsunuz önce onu netleştirin derim.

Aysel gündoğdu ve mahfi eğilmez kitaplarıyla başlayabilirsiniz. Daha detaylı çalışmak isterseniz yazdıklarınızdan yola çıkarak muhasebe+finansal muhasebe, finansal durum analizi, risk yönetimi gibi konu başlıklarıyla kaynak aramanızı tavsiye ederim.

Borsanın dinamikleri biraz daha farklı, benim pek ilgi alanım olmadığı için bilemiyorum.

Dil ve kapsam da belirtirseniz daha detaylı kitap/konu tavsiyesi de verebiliriz.

Imza: IIBF mezunu.
  • influx  (07.08.20 01:14:24) 
@influx, dil Türkçe ve İngilizce olabilir. Kapsam ekonomi ve finans.


  • dissendium  (07.08.20 02:01:48) 
Selam,
Ekonomi için Mahfi Eğilmez ve Ercan Kumcu borsa için(Dünya Geneli işleyiş, Sermaye Piyasalarının Tarihi, Gelişimi ..) Asaf Savaş Akat.

  • Ven  (07.08.20 09:09:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.