ODTÜ Bilişim Sistemleri

Başlıktaki bölüme doktora (ya da yl) için başvurayım mı? Okuyan var mı, ortam nasıl?

Bilgisayar müh. mezunuyum. Aynı bölümden devam etmeye yemiyor, zor orası. Ama burası için rahat kabul alırım diye düşünüyorum. İşin kötüsü (tez neyse de) ders kısmı muhtemelen hiç zorlamayacak, çünkü yıllardır yaptığım işler zaten. Amaç biraz ortam olsun + adımın başına ekleyeceğim bir title olsun. Title benim umrumda değil ama sağda solda phd pluton diye gezerim belki bi faydası olur.

Yoksa sadece zaman kaybı mı olur?

zaman kaybı olmaz, hiçbir şey öğrenmesen bile -ki öğrenirsin- çevre edinirsin, ileride bir yerde lazım olur.

phd ön eki de güzeldir, aynı insanı bir anda daha zeki daha çalışkan gösteriveriyor.
  • faati  (06.08.20 03:01:43)
yoo niye olsun ki? hem derslerde de zorlanmayacağını düşünüyorsan? artı tezde de zorlanmayacağını düşünüyorum ben, halihazırda çalışıyorsan hele kendi işinle alakalı bir konu bulursun -tabi hoca da önemli de, neyse oralar daha ileri- pıt pıt pıt yapar bitirirsin. bir - iki üniversite ve bölüm hariç türkiye'de doktora yapmak zor değil zaten.

  • pasp  (06.08.20 13:48:48)