70 bin liralık gram altın nereden alınır?

en güvenli olarak. fiziki altın.

ben değil.

Herhangi bir kuyumcuya gidip külçe olarak alabilirsiniz

  • olaylar olaylar  (05.08.20 21:08:51)
izmirdeyseniz yardımcı olurum

  • alaimisema  (05.08.20 21:19:09)
bulunduğun ilin kuyumcular odası fiyatlarını öğreniyorsun. örneğin izmir için www.ikd.sadearge.com linkinden anlık görebilirsin.

alacağın altın sertifikalı 995/1000 has altın olmalı. nadir gold veya iar marka olanlardan ambalajı ve sertifikası açılmamış olanlardan alacaksın. altın gramajları 0,5,1,2,5,10,20,50,100gr olarak satılır. eğer amacın yatırımsa, 1 adet 100gram altında, 100 adet 1 gram altına göre pazarlık ihtimalin daha çoktur (kuyumcular genelde gram bazında oda fiyatlarının üstüne 3-5tl eklerler, pazarlıkla bunu geri alma imkanın olur) bundan dolayı altını olabildiğince büyük külçelerle almaya çalış.

bir kağıt bir defter alıyorsun etrafındaki 8-10 kuyumcuyu dolaşıyorsun. bu has altınlar için alış ve satış fiyatını soruyorsun, deftere o anlık kuyumcular odası fiyatlarını yazıyorsun ve kuyumcunun verdiği fiyatları yazıyorsun. diğer kuyumculara hızlıca gidip aynı işlemleri tekrarlıyorsun. 8-10 kuyumcu gezince defterde kuyumcular odasına göre en düşük fiyatı kim verdiyse gidip pazarlığa oturuyorsun.
  • krtkartal  (05.08.20 22:42:36 ~ 22:44:30)
kuyumculara ne zaman sorsam fiyatı yüksek söylüyorlar. döviz bürosundan da sormanızı tavsiye ederim.

  • lovemyself  (05.08.20 22:58:17)
Kuyumcuya gidip
Teneke altın olarak altın almak istediğinizi belirtirseniz, makas farkından en az etkilenirsiniz.

  • derleme  (05.08.20 23:39:31)
buradan bi bilgi al.
www.iar.com.tr

  • seyduna6687  (06.08.20 10:12:02)