[]

Şarabın Mantarı Yok

İlk defa mantarsız şarap görüyorum. Marka: Yazgan-Kulüp kırmızı şarap. Otelden getirilen bu şarabın kapağını açtım, mantarı yok (bir yıldır odada duruyor). İçine düşmüş mü diye baktım, içinde de yok. Bu markanın üretiminde mantar kullanılmıyor mu? Tadında, kokusunda da sorun yok gibi.
 
Mantarsız şaraplar da vardır


  • freebird5406_2  (05.08.20 18:48:43) 
ülkemizde genelikle ucuz ve kalitesiz şaraplarda mantar olmuyor.


  • kimlanbu  (05.08.20 18:49:27) 
Sarap yillandirilan cins degil de sofra sarabiysa mantara gerek yok. Yurt disinda fiyattan bagimsiz olarak sofra saraplarinin cogu cevrilip acilan metal kapakla satiliyor.

Ama Turkiye'de oturmus bir "mantarsiz sarap kotu saraptir" algisi var, o yuzden ureticiler mantara devam ediyorlar (gerci bazen mantar gorunumlu ama plastik tipa kullaniyorlar ama olsun).
  • crown  (05.08.20 19:12:18) 
Bazıları döndürmeli kapaklı oluyor. Migros'taki Fiona şaraplar böyle mesela. Sadece ben içeceksem ondan alıyorum bir sorun olmuyor.


  • peki madem  (05.08.20 19:57:26) 
mantarsız şarabı ilk kez görmek mi? şaka falan mı bu? dünyanın her yerinde içki satılan her yerde mantarsız şaraplar olur. uzayda mı yaşıyorsunuz?


  • bohr atom modeli  (05.08.20 20:58:17) 
Mantarsiz şarap, sarapsiz mantardan misliyle yaygın. Avustralya'da falan çok. Sıkıntı yok.


  • habarbey  (06.08.20 00:24:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.