Networkculer bu terimin ismi neydi

Yaklasik 1 saattir dusunuyorum aklima gelmedi. Routerin dhcpsini kapatip tum route işlemlerini agdaki diger routerlara bypass eden sistemin adi neydi. (Bridge degil)

transparent mi ? dhcp kapatıp demişin konu bambaşka yerlere gider tam olarak ne yapmak istiyorsun onu söyle sen

  • baknedicem  (05.08.20 17:22:52)
Simdi bazı routerlarda bir mod var. Bu modda route islemi agdaki baska bir cihaza devrediliyor. Bu router sadece arabirim olarak (fiberoptik aga baglanmak icin) kullaniliyor. Asil isi agdaki firewall cihazi (route, dhcp vs) yapiyor. Yeni bir router var ve ayarin adini bulamadım.bu islemin ag teknolojilerinde bir ismi var.

  • plastikposet  (05.08.20 17:31:32)
default gateway verip tüm trafiği layer 3 cihazlara aktarmaktan mı bahsediyoruz ? yoksa broadcasting mi (trafigi tüm networke yayınlayıp ilgili cihazın almasını beklemek ? )

  • akiskan  (05.08.20 18:06:04 ~ 18:10:36)
bu bahsettiğin işlem "Router On a Stick"

akiskanın bahsettiği default gateway konusu da default gateway for stub network

broadcast network de bambaşka bir konu
  • baknedicem  (05.08.20 18:28:50 ~ 18:29:23)
Yok hic biri degil eski routere bakayim en iyisi

  • plastikposet  (05.08.20 19:19:03)
dhcp relay?

  • solo  (05.08.20 20:57:28)
IP passthrough.

neyse huzurla uyuyabilirim.
  • plastikposet  (06.08.20 01:36:12)