50 cc Motorlar

Merhaba ahali.
Malum pandemi sürecinde metro kullanmak istemiyorum B sınıfı ehliyetim var. 50 cc bir motor alsam işe gidip gelmek için diyorum. İşimle evim arası 5 km fakat yokuşlu bir yol. Kullanan var mı aranızda 50 cc yükseltme yapılmamış bir motor ne kadar eğim çıkabiliyor? Hiçbir hız beklentim yok yavaş da olsa çıkabilmesi yeterli olacak. 6-7 bin para vermeden önce emin olmak istiyorum tavsiyelerinize açığım.

Not: motor ehliyeti alacak zamanım yok o nedenle daha büyük motorlar seçenek değil.

Türkiye'de fiyatları ne seviyede bilmiyorum ama eğer imkanın varsa elektrikli motorlara (ama çin malı oyuncakları kastetmiyorum) bak derim.

50cc motor yokuş çıkar mı? Aşırı dik değilse, sen de 100 kg değilsen çıkar. Ama öyle bir çıkar ki motordan inip itmek istersin. :)
  • faati  (05.08.20 11:09:34)
bende mondial 50cc var. motor çok sesli yokuş çıkar 150kg olsan da ama mondial için böyle. motor 50yi geçmiyor ancak diğer markaların daha sessiz ve 50 geçen modelleri var. ben her gün 10km gidiş 10dönüş 20km evime gidip geliyor.il aydın.

  • mikahakkinen  (05.08.20 11:44:42)
Geçen kuba trendy 50 kullandım. 90kglık benle yokuştan rahatça çıktı. Motoru zorlamadım. Sürat düşük tabi ama iş görür.

  • the coon  (05.08.20 11:56:19)
Kuba trendy vardı bende bi ara, hız epey düşer ama çıkar.

  • antihero  (05.08.20 12:34:31 ~ 14.08.20 01:18:24)
Altai uma 50 ye bakın, iki kişi bayır çıkıyor rahatlıkla ve kullananlar oldukça memnunlar.

  • hakmut  (05.08.20 13:15:13)
www.sahibinden.com

Bundan bakıyorum ben, hanımı ikna edebilirsem ay sonu almaya çalışacağım. Bu motor gücünde kasası en büyük olan marka model buymuş. Öküz gibi adamım sirkteki ayıların mini bisiklete binmesi gibi ortalıkta gezinmemek için kasaya odaklandım :) Satıcı 230 kg'ya tık demez ne yokuş , ne otoban al yapıştır gez diyor ya umarım öyledir.
  • synax  (05.08.20 14:51:27)
En iyisi sym orbit 50. Diğerleri 3 sene sonra çöp olur.

  • luluki  (06.08.20 06:17:23)