İlk defa uzun araç yolculuğuna çıkacak birine tavsiyeleriniz? [Gece]

Merhabalar

Normalde gündüz 4 saat kadar araç kullandım bir sıkıntı olmadı, ama cuma gecesi 00:00'da istanbuldan bodruma yola çıkacağız, hesapladığım 7.5 - 8 saat sürecek.

ilk defa bu kadar uzun ve gece araç kullanacağım, o yüzden tecrübeli arkadaşlardan her türlü tavsiyelere açığım bu konu ile ilgili.

NOT: Mesai sonrası 18:00'den 00:00'a kadar uyumayı düşünüyordum, yine de uykusuzluk çeker miyim emin değilim.

denizli üzerinden gelirsen denizli muğla yolu yorar, yatağandan sonra virajlı yol var. gerisi kolay.

  • mikahakkinen  (05.08.20 09:19:12)
ben olsam gece çıkmam. sabah 4-5 gibi çıkarım.

  • sizofren06  (05.08.20 09:21:33)
Gece yola cikmayin.

  • kuehles blondes  (05.08.20 09:27:32)
sakın ama sakın uykuya direnmeye çalışma ! uyku her zaman galip gelir, uyku bastığı an ilk benzinliğe çek uyu.

  • begegnungen  (05.08.20 09:31:26)
gece yorar uykunuz gelir. diğer yolcular uyursa siz de koparsınız bir yerden sonra. zorunda değilseniz gece çıkmayın. çıkarsanız da sık mola verin, en ufak yorgunluk hissinde çekip dinlenin. kahve falan için.

  • hadsafhada  (05.08.20 09:32:00)
Taze gelinmişi var. Gece çıktım 2.30’da. 6 saatte geldim Bodrum’a ama otobanda biraz hızlı geldim. Görüş probleminiz yoksa ve uykusuzluk sorun olmayacaksa gece çıkın. Gündüz sıcak olabilir. Gece sinek böcek de az oluyor. Sabah ulaşır biraz uyursunuz. Ama dengeniz bozulabilir onu da hesaplayın.

  • pass  (05.08.20 10:01:09)
Yaz aylarında gece yolculuğuyla ilgili dikkat etmeniz gereken hayati bir bilgi olduğunu düşünüyorum. Reflektörü dahi olmayan lambasız römorklu traktörler. Bunlar öyle bir şey ki hiçbir surette son ana kadar görünmüyor. Tarım yapılan yerlerde yaz ayların bu tarz araçları son anda farkettiğim çok oldu gece sürerken. O sebeple tek başınaysanız özellikle buna dikkat edin. Değilseniz de yanınızdaki kişi pimpirikli olup sürekli yolu kontrol eden biri olsun. O şekilde eşim iki kez benim hiç farketmediğim traktörleri farketmişti...

Ha sizin rotayı tam bilmiyorum, ama tarım yapılan yerde tek gidiş tek geliş bir yol olursa dediğim aklınızda bulunsun.
  • armagan abanuz  (05.08.20 10:33:26 ~ 10:34:37)
Ilk deneyum icin gece riskli. Cunku gece uyku rutininiz var yolda uyuyabilitsiniz cok riskli. Sabaha karsi uyku alindiktan sonra yola cikmak daha mantikli

  • exlibris  (05.08.20 10:42:59)
yıllardır uzun yol yaparım. 8 saat yolu molasız, 12 saat yolu tek mola ile rahat rahat giderim ama GEREK YOK!!!!!

daha önce hiç uykum olmamasına rağmen, gündüz vakti, can sıkıntısından uykum geldi, kaza yaptım. arabada karım ve çocuğum da vardı. çok hafif bir kaza idi ama ölümlü bir kaza da olabilirdi.

1 - uyku ile aran nasıl? akşam dizi izleyelim desem, sabaha kadar dizi izleyebilir misin?

2 - yanında kimse olacak mı? onun uyku ile arası nasıl? sabaha kadar hiç susmadan muhabbet edebilecek misiniz?

3 - ne acelen var? bodrum'a sabah vardın, o günün piç olacak. 1800'den 0500'e kadar uyu. 0500'te yola çık. daha iyi.

tekrar ediyorum. !!!!!GEREK YOK!!!!! uyku saniyelik bir şey. kahveyle red bull'la açılırım diye bir şey yok.
  • co2s2  (05.08.20 11:52:26)
Önünüzde mutlaka bir araç olsun, onun park lambaları size çok yardımcı olacaktır. Zira çoğu yolda ışık yok.

Hayırlı yolculuklar.
  • respect  (05.08.20 12:01:55)
bence sabaha karşı 4 gibi çıkın 4.30-5 en temizi.

  • garavel  (05.08.20 15:08:27)
Bence de sabahın ilk ışıklarında yola çıkmak çok daha mantıklı.

İki ay içinde aynı yolu tek şoför olarak gittim geldim ve tehlikeli noktalar var, gece çok daha fazla dikkat etmek gerekiyor ve üstelik mesai sonrası çıkacaksın iyice tehlikeli.

@co2s2 +12345
  • chicha_v2  (05.08.20 23:32:15)