Evde kanalizasyon kokusu

Arada sırada fena kanalizasyon kokusu geliyor, bugün kokuyu alınca burnumla araştırma yaptım, banyodan değil de mutfaktan geliyor, ama bulaşık/çamaşır makinesinden, musluktan ya da tezgahın altından da gelmiyor gibi. Yani heralde bikaç saniye bi yerden giriyor sonra gidiyor o yüzden belki ben bulana kadar mesela musluktaki koku gitmiş oluyor. Günde 1 bazen 2 geliyor. Yarın ev sahibini arayıp soracağım binada falan da başka var mı, bişey yapılabilir mi diye de nereden geliyor olabilir bu koku? Böyle kanalizasyon/çürük yumurta kokusu.

aynı şey benim evimde de oluyor maalesef.
apartmanın boşluk kısmında böyle bir koku birikiyor bazen ve benim eve de giriyor.
bazen de banyoda alıyorum benzer bir koku.
genelde hava çok sıcak ve esintisiz olduğunda ya da lodoslarda böyle olduğunu fark ettim.
apartman sahilde ve eski bina.
sizinki de öyleyse bundandır muhtemelen.
  • blatta hiberna  (05.08.20 00:50:56)
Ters rüzgarlar veya basınç farkları bacadaki havayı geri itiyordur. Bacanın tepesine (eğer yoksa) rüzgar gülü takarsanız çözülür. Baca rüzgar gülü diye aratırsanız Google’da...

  • pass  (05.08.20 00:51:34 ~ 00:52:35)
Giderin kurumasından da koku oluyor bazen. Bir litre su dökün gidere ayda bir, koku kalmaz.

  • SiyamkedisiZorro  (05.08.20 11:28:12)
Her gün her tüm musluklar, tuvalet, gün aşırı bulaşık/çamaşır çalışıyor zaten. Bir şüphem musluk giderinde bişeyler olmasıydı açıcı döktüm. Bir daha olursa ev sahibine söylerim. Başka dairelerde var mı sorsun, bacaya bakarlar

  • mirafiori  (05.08.20 22:44:18)