Göze Lens satın almak

nereden lens alabilirim gözüm renkli olsun istedi canım.

bir de gözümde aslında bozukluk var,göz doktoruna gitsem kaç para tutar numaralı renkli göz lensleri ?

en ucuz ve güvenilir numaralı-numarasız lens ve kullanmak için gereken extra aparatlar nelerdir ?

renkli lensi bir daha düşünün derim.

kızılay'dan herhangi bir hastanenin göz bölümüne, göz nurunu koruma vakfı'ndan dünya göz'e kadar seçenek var.
bütçenize göre birini seçebilirsiniz, arayıp randevu ücretlerini sorun.

lenslerin farklı tipleri var.
30 gün kullanılanları, günlük kullanılıp atılanları, gece çıkartmadan uyuyabildikleriniz vb.

ben eskiden 30 günlüklerden kullanıyordum, günlükler çıkınca onlara geçtim çünkü evde bilgisayar başında gözlükle çalışıyorum zaten göz sağlığı için.
günlük olanlar biraz daha pahalı, 30 günlük olanlar daha ekonomik.

mesela 30 gün kullanılan lenslerin bir kutusu 100-200 lira arasında değişiyor.
bu da markaya göre üç ila altı aylık bir kullanım demek.

lensin temizliği için de solüsyon kullanmanız gerekiyor.
onların da fiyatları değişken, 50-100 arası.
kullanım sıklığınıza göre bir ila 2-3 ay idare edebilir.

ben lensal.com'u kullanıyorum, memnunum.
şimdiye kadar sorun yaşamadım.
  • blatta hiberna  (04.08.20 21:31:56)
canım istedi renkli lens alacağım diye bir şey yok maalesef.
gözünüz bozuk olmasa bile doktordan muayene olmanız gerekiyor.
devlet hastanesine giderseniz muayeneye ücret ödemezsiniz ama lens alacağım diye uyarın ona göre değişiyor çünkü numarası.
ben 30 günlük kullanıyorum. iki gözümün numarası da aynı (-1.25) aslında sol gözüm -1'di ama 1 ve 1.25 çok fark etmez 21 ayrı ayrı 2 kutu alma diye ikisini de -1.25 yazdı doktor.
eğer numaraları birbirinden farklıysa mecbur 2 ayrı paket alacaksınız. içinde 6 aylık lens oluyor toplam.
iki göz de aynı numaraysa 1 tane alıp 3 ay kullanabilirsiniz.
lens fiyatları değişiyor 100-200 tl arasında (30 günlük olanlar) ben renkli lens kullanmıyorum, biofinity kullanıyorum çok memnunum. ama lens, gözün çapına vs göre değişiyor. o yüzden gözünüze uygun boyuttaki lensi kullanmanız lazım.
solüsyon almanız gerekiyor. bir de, her gün değiştirmeniz lazım solüsyonu. boyutuna göre fiyatları değişiyor. ben stoklamıştım bir miktar, zam geldi mi bilmiyorum.
lensmarket'ten alıyorum ben lensimi.
renkli lens hiç kullanmadım.
  • matilda  (05.08.20 10:56:05)