saksı bitkisi nereden alınır ve hangi bitkileri önerirsiniz?

ben cam önünde durmak zorunda olmayan, güzelce büyüyecek yeni dalları çıkacak bir bitki almak istiyorum. aloe vera öyle midir? nereden alabilirim saksı bitkilerini? sizin alıp memnun kaldığınız online siteler oldu mu? yardımcı olursanız çok mutlu olurum, şimdiden teşekkür ederim

Succulentler ve kaktusler bakimi en rahat bitkilerden. Ayrica cennet cicegi (aksam sefasi) cabuk buyuyor ve cicek veriyor. Onun da bakimi rahat. Su vermen yeter.

  • howfaristhesky  (04.08.20 21:25:58)
barış çiçeği diye bilinen spathiphyllum, antoryum, menekşe, gardenya, kalanşo, lilyum, aşk merdiveni, paşa kılıcı, kurdele çiçeği...
hepsi olur.
aloe vera da öyledir ama görsel olarak daha güzel bir şey olabilir sanki.
daha büyük bir şey isterseniz benjamin ya da palmiye türleri de olur.

online aldığım 1-2 yer oldu, bazısından memnun kaldım, bazısından kalmadım.
n11'de, hepsiburada'da falan yorumlardan anlarsınız zaten.

almadan önce nereye koyacağınıza göre alacağınız kişiye sorun ya da internetten olup olmayacağını araştırmaya çalışın.
tam güneş değil ama aydınlık seven var, sabah güneş alan, sonra almayan yerde olmayı seven var, gölgede idare edebilen var.
yani mesela "sabahları güneş alan yarı gölgeye koyacağım, yaşar mı?" diye sorabilirsiniz almadan önce.
ya da orası için uygun olacak başka tavsiye de alabilirsiniz.

bauhaus'ta, ikea'da, eskiden bir milyoncu diye bilinen avm'lerde, seralarda, çiçekçilerde de bulabilirsiniz ayrıca.
  • blatta hiberna  (04.08.20 21:41:53)
Kauçuk ve kılıç bitkisi zor ölen, az nazlı, gölgede takılan güzel ev bitkileridir, tavsiye ederim.

  • whoosie  (05.08.20 08:26:45)