sanal kart ve yıllık üyelikli firmalar

macfite yıllık üyelik yaptırcam ama 2. ayda vazgeçebilirim. sanal kart üzerinden yıllık üyelik açtırıp sonra karta para yatırmasam olur mu?

Üyeliğini iptal ettirsen daha dürüstçe olmaz mı?sözleşme imzalıyorsun adamlarla sonra bunu iptal ettirmezsen alacaklı hale geçerler.

  • duptıs  (04.08.20 17:57:53)
Derin derin düşünürken böyle bir soru geldi aklıma. Ahlak seviyesi yüksek ekşicilere sormak istedim ben de.. Gelen cevaplara neticesinde bilinçli bir TÜRK vatandaşı olduğumdan mütevellit takım elbisemi giyip macfite gideceğim ve bu durumdan bahsedeceğim. Şimdi oldu mu??

  • plastic_angel  (04.08.20 18:02:30)
yıllık yaptırırsan tek seferde çekiyorlar ki?

  • bahoho  (04.08.20 18:03:30)
nasıl tek seferde çekiyor? taksite bölüyorlar 6 9 bazı kartlara 12

  • plastic_angel  (04.08.20 18:07:28)
Alacakları toplam paraya bloke koyup taksit taksit çekiyorlar sanırım. Eğer böyleyse öyle bir şansınız olmaz

  • Unde bach canim  (04.08.20 18:08:39)
bloke koymadan da çekiyorlar. arkadaşlar bu bir yorum sorusu değildir. bilen kişiler görünce cevap verirler. lütfen ama..

  • plastic_angel  (04.08.20 18:09:27 ~ 18:09:58)
Tabiki düşündüğünüz şeyi yapabilirsiniz ama yaptığınız sözleşmeye istinaden sizden para talep edemeyeceklerinin garantisi yok, üstüne 0 limitli karta bile borçlandırabilirler belki?

  • atom karincanin torunu  (04.08.20 18:10:55)
sözleşme yapıyorlarsa, borç ödenmedi diye icra takibi gibi bir işe girişebilirler.

ayrıca sanal kart kabul etmiyor da olabilirler, birkaç üyelikte "bu sanal kart, olmaz" dendiği oldu bana. (yabancı site alışverişinde) Normalde anlaşılmaması lazım ama sanırım bişeyi var.

amazondan aldığım şey sonra kur değiştiği için eksi bakiyeye de düşmüştü. 200 liralık açmıştım 210 lira çekmişlerdi gibi düşün. Ama o önceden çekilen şeyin tl'ye dönüşümünden kaynaklı bir şeydi. Ama 200 liralık açtım üstünü çekemezler de tam doğru olmuyor bu senaryoda.
  • nhk ni youkosu  (04.08.20 18:28:29 ~ 18:28:57)
yıllık üyelik demek 12 aylık para demek.

örneğin yıllık üyelikte aylık ücret 100 tl. sizin kartınızdan 1200 tl çekip 12 takside bölecekler. yani sanal kartta limitiniz 1200 tl olması lazım. bu sebeple 2. ayda ayrılsanız da parayı peşinen çekmiş oluyorlar. kartı kapatsanız bile kalan taksitler toplu olarak son ekstrenizde gelir.

kısaca alemin tek çakalı siz değilsiniz.
  • mr.goodcat  (04.08.20 18:35:57)
>alemin tek çakalı siz değilsiniz +1
macfit ayrıca yamyam bir firmadır, normal bir vatandaş gibi 12 aylık sözleşme imzalayıp 12 ay gittikten sonra sözleşme bitmiş olmasına rağmen ve siz devam etmeyeceğinizi belirtmenize rağmen son golü atıp +1 aylık ücret daha çeken bir firma, çoğu kişi bu son 1 aylık golü iade almak için çabalıyor.

  • nahtoderfahrung  (04.08.20 18:40:41)
macfit çakal fakat insanlar da bilgisiz, imzaladığı şeyi bilmiyor. Üstteki arkadaş 1 ay daha çakıyor demiş herkes öyle diyor da, sözleşmede "iptal edilmediği sürece yenilenir" yazıyordu, ve iptal etmek için ayın 25'ine kadar bildirmen gerekiyor. Çoğu insan 30'unda gidip iptal edin diyince öbür ayı da çekiyorlar. Yani aslında çakallık değil en başından her şey belli, insanlar okumuyor.

(zamanında macfit'e gittim, hiç de ekstra çekmediler ne zaman iptal etmem gerektiğini bildiğim için)
  • nhk ni youkosu  (04.08.20 18:44:44)
  • Unde bach canim  (04.08.20 18:52:04)