[]

tetanos eczanede yapılır mı?

hastanede yapılanla aynı aşı mı?
 
tetanos tek doz bir aşı değil. ilkini olduktan 1 ay ve 6 ay sonra yeniden aşı olmanız lazım. aile sağlığı merkezinde kolayca yapıyorlar, eczaneden önce fırsatınız varsa orayı deneyin derim, bu ara covid nedeniyle fazla kalabalık da olmuyor.


  • benim de soyleyeceklerim var  (04.08.20 00:26:45) 
(yetişkinler için konuşursak) geçenlerde yaptırdım. tek toz aşı. koruyuculuğu 5 sene. aynı zamanda antibiyotik tedavisine başlanır eğer elinize paslı çivi falan battıysa. eczanelerin hiçbir aşıyı yapmaya yetkileri yoktur bu arada. hastanede yaptıracaksınız.


  • sting  (04.08.20 01:24:26) 
aile hekimi yapıyor. ben tek doz oldum.


  • sizofren06  (04.08.20 10:51:09 ~ 10:51:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.