[]

korku'nun psikolojide açıklaması ile ilgili kaynak

ölüme bakış açısı ve korku arasındaki ilişki üzerine bir çalışma yapmak istiyorum fakat benim korkudan kastettiğim, bilinmezlik korkusundan ziyade bi "korku filmi" mantığında duyulan korku ya da folklorik korku, bir yaratıktan korkmadaki korku.
bu iki korku çeşidini ayırt edip tanımlamaya ihtiyacım var. bu konuda tavsiye edebileceğiniz kaynaklar varsa çok sevinirim. 
hans zulliger'in var ama ne kadar isinizi gorur bilemem. daha cok cocukluklardaki korkuyu ve nedenini anlatiyor.
korku karsisinda nasil davrandigimizi vs. oradan ayirim yapabilirseniz ne ala.

  • turbo sadık  (03.08.20 20:02:59) 
Sorunuz ilginç geldi. Birisine danışıp cevap yazacağım.


  • curukturpkokusu  (03.08.20 20:39:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.