[]

IMEI kaydı yapılmayan telefon yurt dışı sim kartıyla çalışır mı?

Türkiye’ye bir önceki geldiğimde Türk Telekom ile kullandım ama kaydımı yaptırmadım, şu an kapanmış olması lazım. Bu geldiğimde yurt dışı sim kartını kullanmaya devam etsem çalışır mı?Belki goren olur edit'i: Yurt disi sim karti Turkiye'de bulundugum sure boyunca calisti.

 
Yurt dışı sim kartıyla çalışır. Ama yasaklandıysa denemek lazım. Ben yurtdışı kartla kullandığımda imei kayıt mesajı hiç gelmiyor.


  • ozdek  (03.08.20 18:06:26) 
yabancı hat ile roaming üzerinden çalışır. ayrıca türk sim kartları için de sanırım 12 ayda bir resetleniyor. yani tekrar çalışması olasılık dahilinde.


  • mr.goodcat  (03.08.20 19:11:40) 
sürekli roamingde kalıp, hergün ses/sms/mms/veri gibi roamingden kullanım yapacaksan 120 gün sonunda kara listeye alınırsın. sürekli kalmayacaksan, roamingde kaldığın toplam gün sayısı 90 olursa kara listeye girersin.

iapp.org

bu linkde açıklaması var linkde e-sim diyor fakat normal simler içinde kara liste geçerli. (başıma geldi oradan biliyorum)

gün hesaplaması yapılırken roaminge bağlı kaldığın süre değil, farklı günlerde roamingi kullanımına göre hesaplanıyor. Ses/sms/mms/veri kullandığın günler, 90 günden düşer. 12 ay vodafone üzerinden roaming yap ama ses/sms/mms/veri kullanmazsan 90 günden 1 gün bile düşmez.
  • krtkartal  (03.08.20 20:40:36 ~ 21:05:18) 
hemen kapatmıyorlar bu arada. 2015 de aldığım telefonu 2017'ye kadar imei kaydı olmadan kullanmıştım. şu an durum nedir tam olarak bilmiyorum tabi.


  • 2007  (03.08.20 22:47:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.