çocuk bakıcılığı

öğretmen olan alt komşu, ev hanımı olan anneme 1.5 yaşındaki çocuğu için bakıcılık teklifi yapmış. Annem aslında önceden “ komşunun çocuğuna bari baksam bu yıl sıkılmam iyi olur” diyordu, ve bu tesadüf oldu.. Kadın çok yoğun bir ders yüküm olmayacak da demiş. Yani belki bazı zamanlar erken alabilir çocuğunu evden.Bu bilgiler ışığında Alt değiştirme vs gibi işler olan ve profosyonel olmayan bu iş için ne kadar ücret talep etmeli? küçük bir ilçede yaşıyor annemler.

Kac saat ve kac gun bakacak cocuga? Bir de kadin ne kadar odeme yapmayi dusunuyor?
Eger ogretmen ise ders programina gore belli olur hangi gun hangi saatlerde cocuga bakilacagi, bu da agustos sonu demek, para isini bu sartlara gore netlestirmek daha dogru olabilir.

  • balpolen  (03.08.20 17:20:37)
ortalama bir aralık merak ettiğim aslında. atıyorum haftada 5 gün sabah 8 akşam 3 arası kaç lira tutar. 500? 1000? 1500? 2000? bu konuda ne desin annem onu merak ettik genel teamul ne yöndedir, bakıcısı olan varsa bilgilendirirse seviniriz.

  • bugisme  (03.08.20 17:26:21)
Bu sizin yasadiginiz sehre gore de degisecegi icin rakam vermek istemedim. Mesela 2 sene once bizim okulda bir ogretmenimiz icin 4 gun oglene kadar bakici bir hanim geliyordu. 600-750 lira aliyordu diye hatirliyorum.
Bence siz bir fiyat vermekten ziyade karsidakinin aklindaki rakama gore hareket edin. Mutlaka dusunmustur bir seyler. Zaten arada komsuluk var, para icin yapilan profesyonel bir is de degil anladigim kadariyla. Ben bu kadar istiyorum demek yerine karsilikli konusarak rakam belirlemek daha dogru olacaktir.

  • balpolen  (03.08.20 17:35:01)
kolay bir iş değil. çocuğa bişey olursa hayatınız biter. en az asgari ücret isteyin.

  • ayseee  (03.08.20 18:21:25 ~ 18:22:02)
1200den aşağı olmaz.

  • adivar  (03.08.20 18:44:28)
Kocaeli 4 gün 8-15 arası 1200 tlye baktırıyor ablam hanım kendisi geliyor. Çocuk harici yemek yapıyor sadece kendisi de o yemekten yiyiyor.
Asgari ücret alanlar yatılı bakıyor haftada 24 saat izin ile. komşumuz baktırıyor temizlik felan da yapıyor hanım 2500 alıyor

  • cilekli pasta  (03.08.20 21:33:05)