[]

şarap önerisi

merhabalar yeni yeni şaraptan keyif alan biri olarak öneri lazım. ama daha başlangıç seviyesinde bile değilim. lütfen çok üst segment öneriler yapmayın. kırmızıları daha çok seviyorum. örneğin buzbağ kırmızıyı çok sevdim. migros rafında çok fazla çeşit vardı. oralarda biraz dolanmak ve sonra zamanla daha farklı şeyler denemek istiyorum.
 
başlangıç için bir de kavaklıdere selection deneyin. yalnız önce üzümleri tanıyın.


  • iddaaci  (02.08.20 00:41:07) 
Sarafin Sauvignon Blanc


  • jamswety  (02.08.20 00:45:51) 
En son Kavaklıdere Ancyra Merlot almıştım gayet memnum kaldım. Eski kaşar ile pek güzel gitti.

69 TL.
  • panzerkampfwagen iv  (02.08.20 03:28:00) 
vedat milör'ün yerli şarap önerisini şuraya bırakayım.
i.hizliresim.com

  • ankarakecisi  (02.08.20 09:09:26) 
Marka yerine üzüm çeşitlerine ve yılına odaklanın. Üretici 3. Planda olsun. Yani “buzbağ kımızı” yı sevdim demek bir şey ifade etmiyor. Şişeleri bol bol okuyun, farklı ülke şaraplarını deneyin, çok şarap alın. Bol keyifler.


  • ehti  (02.08.20 10:25:39) 
Kayra Vintage`in Öküzgözü. Buzbag seven bunu da sever.

Kalecik Karasi ve Papaz karasi kolay icimi olan ve asiri meseye maruz birakilmayan uzumler. Markaya bakmadan alin, karsilastirin.

Cabernet Frank haricinde yerli olmayan kirmizi uzume cok bulasmayin. Merlot falan olmuyor.

Fiyati arttirinca Chamlija saraplarina bakabilirsiniz. Viognier hala bulunuyor online olarak.

Ben en funkylerden baslayacagim, reduktif sarap istemem derseniz, Gelveri´nin Keten Gomleklerine bakin. Uzunca karafe edebilirsiniz, iki gun, uc gun acik birakabileceginiz bir sarap.

Bulabilirseniz, Mosel Kabinettleri ya da Feinherbleri saraba baslamak icin harika beyazlar.
  • buf-e kür  (02.08.20 13:06:04) 
En iyisi gerçekten de üzüm türlerine göre gitmek başlarda. Kalecik Karası, Öküzgözü ve Boğazkere'den yapılan farklı fiyat seviyesindeki şarapları deneyip, hangilerinin, hangi özelliklerinin beğenildiğini not alarak ilerlemek en doğrusu. Sonra yabancı üzümlerle devam eder.

Bizim dükkana da sohbete beklerim, orada uzun uzun konuşabiliriz:
www.instagram.com
  • loras  (03.08.20 11:48:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.