[]

Çok ilginç hücresel veri sorusu

Merhaba, eşimle telefonlarımız aynı. LTE’yi açıyoruz. Ekranda lte görünüyor ve hız testi yapıyoruz. Bende 4 mbps çıkıyor. Onda 50 mbps. Benim simkartı o telefona takınca 50mbps alıyor. Onun simkartı benim telefona takınca yine 4 mbps. Sorun telefonda diyeceksiniz ama değil! Neden mi? Çünkü başka bir yere gittiğimizde benim telefon kendine geliyor ve 50 mbps görüyor. Bazı yerlerde ise 4 mbps devam.

Nedir sorun acaba?

İphone 6

 
İkinizin hattı da aynı şebekeden mi?


  • nahtoderfahrung  (01.08.20 23:33:23) 
@nahtoderfahrung Turkcell ikisi de. Faturalı. Sürümleri bile aynı.


  • iddaaci  (01.08.20 23:35:24) 
Bence o an senin telefon başka bir baz istasyonu ile haberlesiyor. Telefonların mac adresine göre dağıtıldığı bir baz istasyonu sistemi olabilir. Bu kısmını sallıyorum çünkü sistemi bilmiyorum. ama baz istasyonu kapasitesi nedeniyle atıyorum son rakamı tek olan mac adreslerini reddediyordur o baz istasyonu ve başkasına bağlanıyordur telelefon. Sim kart değişse de mac adresi değişmez. Aklıma böyle bir şey geliyor sadece. Ama dediğim gibi salladım.


  • himmet dayi  (02.08.20 09:47:17 ~ 09:49:36) 
Belki olay şudur. Telefondan size ait olanın çekim problemi vardır. Baz istasyonunu yakalayamayınca hız düşüyordur. Açık ve yakın alanda bu yüzden daha iyi çekim yapıyordur. Antende problem olabilir yani.


  • JackDanielSparroww  (02.08.20 10:47:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.