[]

Kurban Pazarlarındaki Hayvanlar Sağlık Kontrolünden Geçiyor Mu?

merhaba, ben biraz hastalık hastası bir insanım ve bu sene bir kurban kesimine ortak olduk ailecek. danayı biz seçmedik ama güendiğimiz bir aile seçti. benim aklıma sonradan bir kurt düştü. acaba deli dana olma ihtimali nedir? istanbul'da üsküdar bölgesindeki bir kurban pazarından aldık. buradaki hayvanlar kontrol ediliyor mudur? sizce ne yapmalıyım bu soruyu kafamdan atmak için?
 
Aslında kasaptan dana eti alırken bu soru aklınıza gelmeli ki çünkü orada sadece görünen etin kendisi. hayvan hastamıydı, yoksa kesilmeden önce mi ölmüştü , et başka bir hayvana mı ait bunu bilmiyoruz. Yine güven duyarak alıyoruz. ama canlı dana da bu riskler yok gibidir.
Rahat olun.

  • Erva  (02.08.20 00:04:13) 
kontrol ediliyor mu bilmiyorum ama zannetmiyorum. ayrıca hayvana şöyle bir bakarak ha bu canlı ayakta diyerek hasta değil bu demek diye bir şey yoktur.


  • paco de lucia  (02.08.20 01:17:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.