[]

linux cemiyetinin saygı değer üyeleri

elimde şöyle bir komut listesi var.
sudo su
cd .. && cd .. && cd ..
apt-get update -y && apt-get upgrade -y && apt install tmux -y && tmux
wget birtakimadresler.com
tar xvfz birdosya.tgz
./birdosya -birseyler1=blablac -birseyler2 bla -birseyler3 bla

şimdi benim bunu doğrudan bir bash scriptine çevirmem mümkün müdür?
/bin/bash -c sonra bir şeyler gelecek ama olduramadım.
ubuntu için bunu nasıl yaparım?
sanırım burada tmux gereksiz bash haline getirince. gerekli mi yoksa?
bash haline getirdiğimde her reset sonrası bash script çalışıyor. yani en azından örnek hellow word umsu bash scripti için durum böyle.

 
file.sh şeklinde bir dosya oluşturup

başına:
#!/bin/sh
ekledikten sonra diğer komutları eklediğinde çalışması gerekir diye düşüyorum.
  • 2007  (01.08.20 17:32:18) 
Tmux'a ihtiyacınız yok. Wget için de sudo'ya gerek yok. Dosyayı indirin, chmod ile executable hale getirin, sonra da çalıştırın. Ayrıca relative path yerine absolute path kullansanız daha rahat.

Sudo'suz yapın diyorum çünkü otomatik şifre girmek için takla atmanız gerekecek. Bir de şifreyi bir yere yazmanız gerek filan.
  • plutongezegendegilmi  (01.08.20 19:46:25 ~ 19:46:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.