Perde en ölçüsü sorusu

Şimdi tül perde bakıyorum aşağı linkini bıraktım. Benim penceremin en ölçüsü 215cm bu durumda kaç cm’lik uzunluğu olan tül perde seçmem lazım? Fotoğrafta gördüğümüz gibi kıvrılıyor perde içeri dışarı bu durumda daha fazla söylemek gerekir ama karar veremedim ne kadar olacağına. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler!
www.perdealemi.com

Aşağıda yazıyor:

Normal Pile Seçeneğinde Ne Kadar Kumaş Kullanılır?
1mt genişliğindeki siparişinize 2,50mt kumaş kullanılır.

Sık Pile Seçeneğinde Ne Kadar Kumaş Kullanılır?
1mt genişliğindeki siparişinize 3,00mt kumaş kullanılır.(En sık pile seçeneğidir!)

Hangisini istiyorsanız ona göre 2,5 ya da 3'le çarpıp öyle karar vereceksiniz.

Edit: AY HAYIR. Daha da üstte yazıyor:
"Sipariş vermek istediğiniz pencerenin ölçüsünü veriniz, sistem pileyi kendisi hesaplamaktadır."
Eğer pencerenin kenarlarında duvar varsa, korniş uzanıyorsa ve duvarı da bir miktar kapatsın istiyorsanız ona göre hesaplayın. Değilse ben olsam 230 cm yapıp geçerim.

Edit: Boyunu da kornişten pencere çerçevesinin en az 5 cm altına kadar ölçüp öyle seçin. Pencerenin altında petek varsa peteğe sürünmeyecek şekilde hesaplayın.
  • kobuzchu kiz  (01.08.20 13:40:56 ~ 13:43:46)
Cok teşekkürler benim de kafam karışmıştı:)

  • Sebastian  (01.08.20 14:40:58)